SEVCAN ORHAN AĞLATTI, MUSTAFA KESER OYNATTI

Magazin Pazar 08 Aralık 2019 00:30

Türk müziğinin güçlü sesleri Sevcan Orhan ve Mustafa Keser Etiler Dalmaz Center'da hafızalara kazınacak bir performansa imza attılar.

SEVCAN ORHAN AĞLATTI, MUSTAFA KESER OYNATTI

Sahneye ilk çıkan isim olan güzel sanatçı Sevcan Orhan, Dalmaz Center'a özel hazırladığı repertuvarıyla adeta kulakların pasını sildi. Geçtiğimiz gün vahşice katledilerek aramızdan ayrılan Ceren Özdemir'i de unutmayan Orhan ''Bugün ceren, yarın sen, öbür gün ben... Bu zulmün, bu barbarlığın, bu vahşetin bitmesi için kaç beden daha toprağa girmeli gencecik? Kaç beden? Kaç ana ağlamalı? Kaç kardeş yas tutmalı? Kaç gelinlik kefen diye tabutlara sarılmalı? Neden hala değişmiyor bazı yasalar? Neyi bekliyorsunuz sevgii büyülerim? Neyi?'' ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirerek herkesi duygulandırdı. Mikrofonu Mustafa Keser'e devrederken saheden alkışlar ile uğurlanan Sevcan Orhan, duru güzelliğyle de göz kamaştırdı.

Sahneyi güzel sanatçıdan devraldıktan sonra Dalmaz Center'ı adeta şenlik erine çeviren Mustafa Keser, bir ara müzikseverleri sahneye davet edince ise olanlar oldu. Bir anda sahneyi tıka basa dolduran sanatçının hayranları, hemen her şarkıya koro halinde eşlik ederek sıra gecelerini aratmayacak görüntüler sergilediler.

Ritmin hiç düşmediği performansı boyunca enerjisi ile parmak ısırtan Mustafa Keser, metrobüsü aratmayan sahnesinde zaman zaman adım atacak yer bulamadı.

Bir buçuk saat süren programını hayranlarının yoğun isteği üzerine yarım saat daha uzatan Keser, eğlenceli sahnesini alkışlar eşliğinde noktaladı.

EN ÇOK OKUNANLAR