Halkbank ekonomi web

AMAZON VE IROBOT SATIN ALMA İÇİN ANLAŞMA İMZALADI

Ekonomi Cuma 12 Ağustos 2022 07:00

Amazon ve iRobot, iRobot'un satın alınmasıyla ilgili bir birleşme anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

AMAZON VE IROBOT SATIN ALMA İÇİN ANLAŞMA İMZALADI

Amazon ve iRobot, iRobot'un satın alınmasıyla ilgili bir birleşme anlaşması imzaladıklarını duyurdu. Evler için yenilikçi temizlik ürünleriyle kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran ve onlara değerli zamanlarını geri kazandıran iRobot, bu misyon ile yenilikçi ürünler geliştirmeyi sürdürecek. Anlaşma tamamlandığında, Colin Angle iRobot'un CEO'su olarak görevine devam edecek.

Amazon (NASDAQ:AMZN) ve iRobot (NASDAQ:IRBT), Amazon'un iRobot'u satın alacağı birleşme anlaşmasını imzaladıklarını duyurdu. Amazon, iRobot'un net borcu da dahil olmak üzere yaklaşık 1,7 milyar dolar değerinde, tamamı nakit bir işlemle hisse başına 61 dolar karşılığında iRobot'u satın alacak. Süreç iRobot'un hissedarlarının ve düzenleyici makamların onaylarının ardından tamamlanacak. Anlaşma tamamlandığında, Colin Angle iRobot'un CEO'su olarak görevini sürdürecek.

Müşterileri iRobot’a Bayılıyor

Amazon Ürünleri Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Limp: "Zaman tasarrufunun önemli olduğunu ve ev işlerinin, müşterilerin sevdiği başka bir şeyi yapmak için daha verimli kullanabileceği değerli zamanı aldığını biliyoruz. Uzun yıllar boyunca, iRobot ekibi, evdeki engellerden kaçınarak müşterilerin istediği zaman ve yerde temizlik yapabilen, toz haznesini otomatik olarak boşaltabilen yaratıcı ürünlerle insanların temizlik alışkanlıklarını değiştirebileceğini kanıtladı. Müşteriler bu markaya bayılıyor. Kullanıcıların hayatlarını daha kolay ve daha keyifli hale getirecek yollar icat etmek için iRobot ekibiyle çalışmaktan heyecan duyuyorum" dedi.

Amazon’un Bir Parçası Olmak Heyecan Verici

iRobot'un başkanı ve CEO'su Colin Angle de şu açıklamayı yaptı: "iRobot'u kurduğumuzdan beri ekibimiz, kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıran, Roomba ve iRobot OS gibi icatlarla yenilikçi, pratik ürünler yaratma misyonunu üstlendi. Amazon, insanları evde daha fazlasını yapmaya teşvik eden ince düşünülmüş yenilikler oluşturma tutkumuzu paylaşıyor ve ekibimizin misyonunu sürdürmesi için daha iyi bir yer düşünemiyorum. Amazon'un bir parçası olmaktan ve ne yapacağımızı görmekten büyük heyecan duyuyorum. Önümüzdeki yıllarda müşteriler için birlikte yenilikler inşa edebiliriz."

2002 yılında Roomba robot süpürgeyi piyasaya sürdüğünden beri iRobot, müşterilerini her ürünü ile memnun eden yenilikçi bir marka oldu. iRobot Türkiye'deki operasyonlarına aynı şekilde devam ediyor.

 

 

ABONE OL