Halkbank Ekonomi

ARÇELİK CEO'SU BULGURLU APPLİA'NIN YENİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Ekonomi Cuma 01 Temmuz 2022 07:00

Bulgurlu, görevi son dört yıldır APPLiA Başkanlığı görevini yürüten ve BSH Avrupa Başkan Yardımcısı Dr. Peter Göetz'den devraldı.

Arçelik CEO'su Bulgurlu APPLiA'nın yeni başkanı seçildi

Bulgurlu, görevi son dört yıldır APPLiA Başkanlığı görevini yürüten ve BSH Avrupa Başkan Yardımcısı Dr. Peter Göetz'den devraldı.

Ev teknolojilerinde dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olma vizyonu ve küresel büyüme hedefleri doğrultusunda önemli adımlar atan Arçelik’in Üst Yönetcisi (CEO) Hakan Bulgurlu, Avrupa Ev Aletleri Üreticileri Birliği'nin (APPLiA) yeni başkanı olarak seçildi.

Arçelik'ten yapılan açıklamaya göre, Dünya Ekonomik Forumu'nun Avrupa’da inovasyonu teşvik etmeyi amaçlayan girişimi 'CEO İklim Liderleri İttifakı ve Amstel Diyalogları' üyesi de olan Bulgurlu, görevi son dört yıldır APPLiA Başkanlığı görevini yürüten ve BSH Avrupa Başkan Yardımcısı Dr. Peter Göetz'den devraldı.

Bulgurlu yeni görevinde sürdürülebilirlik gündemini ileriye taşımaya, iklim liderliği ve karbondan arındırma yolculuğunda ivme yaratmaya ve APPLiA’nın küresel etki alanını büyüterek sektörü ve iş dünyasını bu misyon etrafında birleştirmeye odaklanacak.

Açıklamada, Sofya'da düzenlenen APPLiA Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasına yer verilen Bulgurlu, 'Birlik olarak, çocuklarımıza daha iyi bir gezegen bırakmak için, belirlenen enerji verimliliği hedeflerini ilerletme konusunda büyük bir sorumluluğumuz var. Bu bağlamda, genç nesillerin rolü çok önemli çünkü mevcut sorunlar yarının tüketicilerinin hayatlarını doğrudan etkileyecek.' ifadelerini kullandı.

Merkezi Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan APPLiA’nın toplamda 24 üyesi bulunuyor. Avrupa Birliği’nde hane halkı için yenilikçi, sürdürülebilir politikaları ve çözümleri teşvik eden APPLiA, yıllık 53 milyar AVRO ciro, 1,6 milyar AVRONUN üzerinde AR-GE yatırımı ve yaklaşık 1 milyona yakın kişiye sağladığı istihdamla sektörü ekonomik bir güç merkezi haline getirme misyonuyla çalışıyor.

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR