BÜYÜKLER, KIDZANIA'DA ÇOCUKLARIN DÜNYASINA YOLCULUK YAPTI

Magazin Cumartesi 24 Eylül 2022 05:00

Gelenekselleşen 'Büyüklere KidZania' etkinliği dün akşam, altıncı kez gerçekleştirildi. Gece boyunca hayallerindeki meslekleri deneyimleyen yetişkinler, aynı zamanda keyifli atölyeler, konser ve etkinliklerle doyasıya eğlendi.

BÜYÜKLER, KIDZANIA'DA ÇOCUKLARIN DÜNYASINA YOLCULUK YAPTI

Gelenekselleşen ‘Büyüklere KidZania’ etkinliği dün akşam, altıncı kez gerçekleştirildi. Gece boyunca hayallerindeki meslekleri deneyimleyen yetişkinler, aynı zamanda keyifli atölyeler, konser ve etkinliklerle doyasıya eğlendi. KidZania İstanbul, Büyüklere KidZania gecesine katılan davetliler için Tohum Otizm Vakfı, TEGV ve Sosyal Ben Vakfı iş birliğiyle 800 imkânı olmayan çocuğu şehrinde ağırlayacağını açıkladı.

Çocuklara gerçek hayatın yansımasını sunarak hayallerindeki meslekleri deneyimleme imkânı veren KidZania, geleneksel hale gelen ‘Büyüklere KidZania’ etkinliği ile sadece bir geceliğine kapılarını tekrar büyüklere açtı. Yüzlerce yetişkin misafirin katıldığı ve eğlencenin doruğa ulaştığı gecede, büyükler meslek deneyimleme aktivitelerinin yanı sıra bu geceye özel atölye, konser ve sürpriz etkinliklerle bir gece de olsa çocukların büyülü dünyasını keşfe çıktı.

‘Büyüklere KidZania’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu

67 mesleki aktivitenin yetişkinlerin deneyimine sunulduğu etkinliğe katılanlar, KidZania Şehir Meydanı’nda sürprizlerle dolu büyük hediye çekilişinden konsere, özel aktivitelerden lezzetli ikramlara kadar çocuk olmanın tadına vardıkları birçok alternatif ile eğlence dolu bir akşam geçirdi. Diskoda 90’lar konseptli parti ile geçmişe keyifli bir dönüş yapan yetişkinler, moda evindeki kostüm partisinde hem masal karakteri hem de meslek gruplarını içeren birbirinden şık kostümlerle parti yapıp anı fotoğrafı çektirdi. Çeşitli oyunların ve dansların da düzenlendiği geceye Gizem Gündoğdu ve ekibi canlı performanslarıyla katılırken Erbulak Evi Sahne Gösterisi de geceye damgasını vurdu.

Sivil Toplum Kuruluşları iş birlikleriyle çocuklar KidZania’da ağırlanacak

KidZania İstanbul, “Daha iyi bir dünya için kocaman bir kalbim var” kurumsal sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Büyüklere KidZania etkinliğine katılan misafirleri için bir sürpriz hazırladı. Etkinliğe katılan toplam misafir sayısı kadar çocuk; Sosyal Ben Vakfı, TEGV ve Tohum Otizm Vakfı ile yapılan iş birliğiyle 800 çocuk KidZania’da ücretsiz ağırlanacak.   

Bir yetişkinin KidZania’ya yanında çocuk olmadan girebileceği tek zamanın Büyüklere KidZania akşamı olduğunu vurgulayan KidZania İstanbul CEO’su Ebru Timur, “KidZania İstanbul 10.000 metrekarelik alanda faaliyet gösteren, çocuklu ailelelere özel ve çocukların yönettiği bir şehir. KidZania’yı bir geceliğine çocuklardan ödünç alıp yetişkinlerin deneyimine açtığımız ‘Büyüklere KidZania’ etkinliğimizi 6. kez gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu akşamın bizim için bir diğer anlamı da ‘Daha iyi bir dünya için kocaman bir kalbim var’ kurumsal sosyal sorumluluk projemize misafirlerimiz sayesinde yaptığımız katkımız. Burada bulunan misafirlerimizin toplam sayısı kadar çocuğumuzu; Sosyal Ben Vakfı, TEGV ve Tohum Otizm Vakfı ile yaptığımız iş birlikleriyle önümüzdeki dönemde KidZania’da misafir edeceğiz.  Bu akşam burada bizimle olduğunuz ve kalbimizi daha fazla çocuğa açmamıza vesile olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR