"KARS, ARDAHAN, IĞDIR İLLERİ BİRLİĞİMİZİN VE DİRLİĞİMİZİN SEMBOLÜ OLAN SERHAT İLLERİMİZDİR"

Siyaset Cuma 24 Ocak 2020 00:30

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Ankara Anfa Fuar ve Kongre Merkezi'nde başlayan 4. Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri'nin açılışına katıldı.

"Kars, Ardahan, Iğdır illeri birliğimizin ve dirliğimizin sembolü olan serhat illerimizdir"

Fuar alanında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Topçu, şu ifadelere yer verdi: “4. Kars, Ardahan, Iğdır tanıtım günlerinde hemşerilerimle beraberim. Çok muhteşem bir katılım var. Kars, Ardahan, Iğdır illeri birliğimizin ve dirliğimizin sembolü olan serhat illerimizdir. Bu serhat illerimizin insanları tarih boyunca vatanın, milletin, devletin tekliği ve varlığı için bedel ödemiş, şehit ve gaziler vermiş, vatan ve millet aşıklarıdır. Kars, Ardahan, Iğdır’ın havası ve suyu sert, Kürt’ü, Türkmen’i, Alevi’si, Sünni’si ile insanları mert ve diğergamdır. Ben bu organizasyonda emeği geçen Kars Ardahan Iğdır (KAI) Dernekler Federasyonu Başkanı Erdoğan Yıldırım Bey ve emeği geçen tüm paydaşları

“Türk yargısından derslerini aldılar”

 Bir gazetecinin, “FETÖ adına 64 kişiyi usulsüz dinledikleri gerekçesiyle 211 sanığın yargılandığı "VIP dinleme" davasında karar verildi. Mahkeme 131 sanık hakkında 3 yıl 9 ay ila 45 yıl arasında değişen sürelerde hapis cezasına hükmetti. FETÖ’nün “Vip dinleme davası” mağduru olarak karar hakkında ne söylemek istersiniz?” Şeklindeki sorusunu değerlendiren Topçu, “Hukuksuz ve kanunsuz yapılan korsan dinlemeler küresel terör örgütü FETÖ eliyle hedef olarak seçtiği insanlara karşı tehdit ve şantaj amacıyla FETÖ ve yandaşlarınca yapılmıştır. Diğer terör saldırılarında olduğu gibi bu kanunsuz ve hukuksuz dinlemelerin dört kitapta da yeri yoktur. Devletimizin varlığına, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne kast etmek için her yolu deneyen bu küresel terör örgütünün piyonları, “VIP dinleme davası” sonunda bağımsız Türk yargısından derslerini aldılar” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR