Ekonomi Masthead 1

POLİSAN, ANTI-COVID İÇ CEPHE BOYASI ÜRETTİ

Ekonomi Cumartesi 18 Eylül 2021 07:00

Ar-Ge yatırımlarıyla yenilikçi ve çevreci ürünler geliştirerek tüketicinin beklentilerine her anlamda cevap veren Polisan Kansai Boya, Türkiye'nin ilk ve tek Covid'e karşı etkili iç cephe boyasını geliştirdi.

POLİSAN, ANTI-COVID İÇ CEPHE BOYASI ÜRETTİ

Ar-Ge yatırımlarıyla yenilikçi ve çevreci ürünler geliştirerek tüketicinin beklentilerine her anlamda cevap veren Polisan Kansai Boya, Türkiye‘nin ilk ve tek Covid‘e karşı etkili iç cephe boyasını geliştirdi. Covid 19 virüsünün duvarlarda tutunmasına %99,99 engel olan, etkisi onaylı Elegans Anti-Covid eylül ayında satışa sunularak kapalı mekanların duvarlarına hijyen getirecek.

- Artık renk kadar hijyen de tüketicinin odağında

Tüketiciler, pandeminin etkisiyle artık boya seçiminde renk kadar ürünün su bazlı, kokusuz ve sağlıklı olmasına da önem veriyor. Antibakteriyel ve antifungal özelliği sayesinde mantar ve bakteri oluşumunu engelleyerek ekstra hijyen sağlayan ürünler son dönemde fazlasıyla öne çıkıyor. “Polisan’la Gülümse Hayata” sloganıyla evlerini yenilemek isteyenlere gülümseten çözümler sunan Polisan Kansai Boya; yoğun AR-GE çalışmaları sonucu, Türkiye’nin ilk Covid’e karşı etkili iç cephe boyası Elegans Anti-Covid’i ürün ailesine ekledi.

- Hastane ve kreşlerde de kullanılacak

“Okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı, Covid’in farklı varyantlarının gündeme geldiği bu dönemde, sevdiklerimizin güvende olduğunu bilmek hepimizin önceliği” diyen Polisan Kansai Boya Genel Müdürü Cemal Drahor, özel olarak formüle edilen Elegans Anti-Covid’in antibakteriyel ve antifungal yapısına ek olarak Covid 19 virüsünün duvarlarda tutunmasına engel olduğunu, patojenik virüs ve bakteriyel enfeksiyon riskini azalttığını belirtti. Ürün; evlerin yanı sıra özellikle hastane, sınıf, spor salonu, yemekhane, muayenehane, ofis gibi ortak kullanım alanlarında da pandemiye karşı etkili olacak.

Anti-Covid boya duvarlarda çatlamaya da izin vermiyor

“AR-GE merkezimizde sürekli yeni ürün ve boya geliştiren dinamik bir yapıya sahibiz” diyen Polisan Kansai Boya Genel Müdürü Cemal Drahor, boya ailesine eklenen yepyeni inovatif ürünleriyle ilgili şunları söylüyor: “Pandemi ile birlikte tüm dünya zorlu bir süreçten geçerken, başta sağlıkçılar olmak üzere herkes var gücüyle çalıştı. Biz de Polisan Kansai Boya olarak tüketicinin beklentilerini karşılayacak, virüsle savaşacak, yenilikçi ve katma değerli ürünler konusundaki çalışmalarımızı sürdürdük. Yenilikçi fonksiyonel ürünlerin gelişiminde büyük bir öneme sahip AR-GE yatırımlarımızla; çevreye saygılı, katma değeri yüksek, tüketicinin bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını karşılayan ürünler geliştirmeyi sürdürüyoruz. Etkisi onaylı yeni ürünümüz Elegans Anti-Covid, Covid 19 virüsünün duvarlarda tutunmasına engel olarak riski azaltıyor. Aynı zamanda düşük VOC içeren yapısı ile çevreye duyarlı bir ürün olarak öne çıkarken esnekliği sayesinde çatlama yapmıyor ve yüksek kapatıcılığıyla ekstra metrekare avantajı sağlıyor. İnovatif ürünlerimize yenilerini de eklemeye devam edeceğiz.”

- Türkiye'nin LEED GOLD sertifikasına sahip ilk boya tesisi

Üretimini 55 milyon Euroluk yatırım ile Gebze Kimya İhtisas Sanayi Bölgesi’nde kurduğu, Endüstri 4.0 kalibrasyonunda ve Türkiye'de LEED GOLD sertifikasına sahip ilk boya tesisinde sürdüren Polisan Kansai Boya; boyanın sadece renkten ibaret olmadığı ilkesiyle AR-GE çalışmalarına hızla devam ediyor. Dekoratif amaçlı boyalarının yaklaşık yüzde 90’ı su bazlı olup sürdürülebilirliği destekliyor. Yol boyalarını da su bazlı üreterek Avrupa pazarından talep gören Polisan Kansai Boya; sanayide ve endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere su bazlı boyalar üzerine çalışıyor.

 

 

 

ABONE OL