POTADA DERBİNİN GALİBİ GALATASARAY

Spor Pazar 25 Kasım 2018 17:10

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 8. haftasında Galatasaray, deplasmanda Beşiktaş Sompo Japan'i 74-72 mağlup etti.

Potada Derbinin Galibi Galatasaray

Bertan ERMAN

Beşiktaş Sompo Japan, maçın ilk dakikalarına Ivan Buva ve Joe Alexander ile boyalı alandan sayılar bulurken savunmada da agresif bir görüntü sergiledi. Galatasaray ise, Nigel Hayes, Ege Arar ve Jaka Klobucar ile sayılar buldu. Televizyon molası dönüşünde Göksenin Köksal, serbest atış çizgisinden kaçırmadı ve 8-8'lik eşitlik sağlandı. (4.49) Mola dönüşünde Kara Kartallar, Joe Alexander ile hücumdaki etkisini sürdürdü ve Robin Benzing'ten de 3 sayılık katkı geldi. (1.36) Cimbom, dış atışlardan bulduğu basketlerle farkın açılmasına izin vermedi.

İkinci çeyreğe 23-18 önde giren Beşiktaş Sompo Japan, farkı 8 sayıya kadar çıkardı. (6.44) Bu sürede aldığı mola sonrası Galatasaray, bir toparlanma sürecine girse de, Kara Kartallar savunmada da etkisini gösterdi ve Jason Rich'in 3 sayılık basketiyle skor aralığını korudu. (3.08) Beşiktaş, maçtaki iyi gidişatını Joe Alexander ile devam ettirdi. Çeyreğin son 2 saniyesinde Nigel Hayes'in 3 sayılık basketi, aradaki farkı 5 sayıya düşürdü. Beşiktaş Sompo Japan, soyunma odasına 37-32'lik üstünlükle gitti.

Üçüncü çeyreğe Galatasaray etkili başladı. Savunmada Göksenin Köksal ile etkili olan Aslanlar, hücumda da 9-2'lik bir seri yakaladı ve uzun bir aranın ardında rakibi karşısında öne geçti. (7.13) Akabinde Kyle Gibson'ın 3 sayılık basketine karşılık Jaka Klobucar, serbest atıştan 2'de 1 isabetle döndü. (5.10) Bu durum, televizyon molasına 43-43'lük eşitlikle girilmesini sağladı. (4.54) Beşiktaş Sompo Japan mola dönüşünde farkı 5 sayıya kadar çıkaran Galatasaray'a karşı sırasıyla Ömer Utku Al, Kyle Gibson ve Robin Benzing'in sayılarıyla cevap verdi. (1.23) Son dakikada karşılıklı sayılar geldi ve üstünlük 3 kez el değiştirdi.

Son 10 dakikaya 51-50 önde giren Kara Kartallar, Can Maxim Mutaf'ın dış atış isabetiyle bir başlangıç yapsa da, Galatasaray'ın 9-0'lık serisi geldi. (7.29) Beşiktaş Sompo Japan, Can Maxim Mutaf ve Robin Benzing'in toplamda sağladığı 6 sayılık katkıyla yeniden ivme yakaladı ve skoru 59-59'a getirdi. (5.50) Bir süre Robin Benzing-Aaron Harrison düellosu şeklinde geçen karşılaşmanın kalan dakikaları, Nigel Hayes'in yeniden devreye girmesiyle Galatasaray lehine geçti. Kıran kırana geçen maçın bitimine 5 saniye kala Can Maxim Mutaf'ın 3 sayılık basketi farkı 2 sayıya düşürdü. Akabinde Galatasaray, kritik bir top kaybı yaptı. Ancak Beşiktaş Sompo Japan, son hücumda galibiyet fırsatını değerlendiremedi ve karşılaşmayı 74-72'lik skorla Galatasaray kazandı.

Galatasaray'da Nigel Hayes ve Aaron Harrison, 19'ar sayıyla galibiyeti getiren isimler oldu. Beşiktaş Sompo Japan'de Robin Benzing, karşılaşmayı 17 sayıyla tamamladı.

BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN - GALATASARAY

Salon: Akatlar Spor Salonu / İstanbul

Hakemler: Emin Moğulkoç, Alper Özgök, Özge Şentürk

Beşiktaş Sompo Japan: E. Veyseloğlu, Ö. Al 4d, S. Geyik, J. Alexander 11s, R. Benzing 17s, D. Cantekin, B. Yıldızlı, K. Gibson 7s, C. Maxim Mutaf 14s, K. Sipahi 13s, I. Buva 6s, J. Rich

Başantrenör: Dusko Ivanovic

Galatasaray: T. Webster 2s, A. Harrison 19s, E. Gökalp, N. Hayes 19s, C. Korkmaz 2s, E. Arar 2s, C. Erdeniz, E. Çinko 11s, A. Olmaz, J. Klobucar 7s, Z. Auguste 4s, G. Köksal 8s

Başantrenör: Ertuğrul Erdoğan

1. Çeyrek: 23-18 (BJK Lehine)

2. Çeyrek: 37-32 (BJK Lehine)

3. Çeyrek: 51-50 (BJK Lehine)

4. Çeyrek: 74-72 (GS Lehine)

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR