TOKİ 26 İLDE 87 ARSAYI SATIŞA SUNDU

Emlak Salı 13 Kasım 2018 13:54

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Yozgat illerinde toplam 993.000 m2 büyüklüğünde 87 adet arsayı satışa sundu.

TOKİ 26 İlde 87 Arsayı Satışa Sundu

Vadeli satış bedeli yaklaşık 572 milyon TL olan arsalar vadeli olarak “Açık Artırma” yöntemi ile satılacak. Peşin ödeme yapmak isteyen alıcılara vadeli satış bedeli üzerinden %12,5 indirim uygulanacak.
Arsaların nitelikleri şöyle; konut, ticaret, özel eğitim, özel sağlık tesisi, rehabilitasyon merkezi, turizm tesis, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma ve gelişme konut+toptan ticaret+sebze hali niteliğinde imarlı arsalar.
Müzayede 29 Kasım 2018 tarihinde (Perşembe günü), saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek. Ayrıca internetten (www.emlakyonetim.com.tr) canlı yayın yapılacak.
Satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri:
İSTANBUL
Başakşehir Kayabaşı’nda özel sağlık tesis, özel eğitim, Arnavutköy’de konut ve Tuzla’da konut niteliğinde imarlı arsalar.
ANKARA
Keçiören Ayvalı’da konut, Mamak’ta Altıağaç’ta ticaret, akaryakıt istasyonu, Etimesgut Yapracık’ta konut, Sincan Temelli’de konut ve Beypazarı’nda Konut niteliğinde imarlı arsalar.
ANTALYA
Kemer Çamyuva’da konut niteliğinde imarlı arsalar
BALIKESİR
Ayvalık Küçükköy’de konut niteliğinde imarlı arsalar
MERSİN
Erdemli ve Mezitli’de konut, turizm tesis alanı niteliğinde imarlı arsalar
MUĞLA
Bodrum’da konut ve ticaret, Datça’da konut niteliğinde imarlı arsalar
ELAZIĞ
Merkezde konut ve ticaret niteliğinde imarlı arsalar
DİYARBAKIR
Yenişehir Üçkuyular’da konut niteliğinde imarlı arsalar

Satışa ilişkin detaylı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.emlakyonetim.com.tr internet adreslerinden ve 444 86 54 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

ABONE OL