​TÜRK TELEKOM'DAN HERKES İÇİN ERİŞİLEBİLİR WEB SİTESİ

Ekonomi Cumartesi 02 Aralık 2023 07:00

Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden,"Türk Telekom olarak, öncelikli odak noktalarımızdan biri müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak." dedi.

​Türk Telekom'dan herkes için erişilebilir web sitesi

Türk Telekom, engelli müşterilerinin dijital kanallardaki deneyimini iyileştirmek için sektöre öncülük edecek geliştirmelere devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, gerçekleştirdiği yapay zeka destekli geliştirmeler sayesinde görme ve işitme engelli müşterilerinin web sitesinden daha kolay hizmet almasını sağlayarak engelleri aşan bir deneyim sunuyor.

Türk Telekom yaptığı geliştirmeler sayesinde, görme ve işitme engeli olan, disleksi tanısı konmuş dikkat eksikliği bulunan bireylerin web sitesinden kolay bir şekilde hizmet almasını sağlıyor.

İşitme engelli bireyler için web sitesine yapay zekâ destekli işaret dili çeviri sistemi eklendi. Kullanıcılar web içerisinde bulunan metinlere tıklayarak, açılan pencerede yer alan işaret dili çevirisi sayesinde web sitesini kolay bir şekilde kullanabiliyor.

Türk Telekom web sitesine eklenen yapay zekâ destekli görsel betimleme aracı sayesinde görme engelli bireyler betimlenen görselleri ekran okuma araçları ile okuyarak akıştan kopmuyor.

Belirli düzeyde görme problemi, disleksi tanısı konmuş dikkat eksikliği bulunan bireyler ise siteye eklenen erişilebilirlik aracı sayesinde web sitesinden daha rahat hizmet alabiliyor.

Dijital dünyada engelleri kaldıran Türk Telekom tüm bunlara ek olarak engelli, gazi ve şehit yakınlarına özel bireysel faturalı ve faturasız mobil, evde internet ve ev telefonu tekliflerinde yüzde 25 ek fayda sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden, Türk Telekom olarak, öncelikli odak noktalarından biri müşterilerine en iyi deneyimi sunmak olduğunu belirtti.

Özden, şunları kaydetti:

'Bu kapsamda tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarını gözeterek ‘Herkes için erişilebilir iletişim' ilkesi ve 'insan odaklı’ hizmet anlayışımızla engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran uygulama ve projeleri hayata geçiriyoruz. Teknolojiyi iyiliğe ve faydaya dönüştürme vizyonumuzla engelli bireylerin dijital kanallarımızdaki deneyimini iyileştirmek üzere web sitemizin erişilebilirliğiyle ilgili düzenlemeler gerçekleştirdik. Yapay zekâ destekli bu son geliştirmeler sayesinde görme engelliler görsel betimleme, işitme engelliler işaret dili çevirisi ve disleksi tanısı konmuş bireyler de erişilebilirlik aracı ile sitemizde kolay bir şekilde hizmet alabiliyor. Bundan sonraki projelerimizde de teknolojiyi toplum faydası adına dönüştürmeye devam edeceğiz.'

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR