UNESCO TOURİSTİCA PHOTO SAFARİ'DEN GAZETEMİZDEN ŞAFAK GÜVEN'E ÖDÜL

Kültür Sanat Cumartesi 23 Ekim 2021 08:13

Türkiye'deki kültürel, tarihi ve doğal zenginliklerin tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen ve 17 UNESCO mirasını kapsayan etkinlik, Türkiye Tanıtma Platformu (TUTAP) önderliğinde, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) iş birliğinde ve Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansının (TGA) desteği ile devam ediyor. 26 Eylül'de Kapadokya'dan başlayan Photo Safari Mayıs 2022'de İstanbul'da sona erecek.

UNESCO Touristica Photo Safari'den Gazetemizden Şafak Güven'e ödül

Safarinin ikinci etabı olan Bursa Cumalıkızık Safarisi’nde, yarışmacılardan Muhammet Dönmezer birincilik ödülünü alırken,  gazetemizden Şafak Güven ise üçüncülük ödülünün sahibi oldu. Ayrıca sergileme için 26 fotoğraf seçildi. Birincinin 5 Bin, ikincinin 4 Bin, üçüncünün 3 Bin TL para ödülü aldığı safari şu an Xanthos ve Letoon Antik Kentlerinde devam ediyor.

 

Sosyal sorumluluk projesi olan safaride, fotoğraf sanatçılarının çektiği fotoğraflar, dereceye girenler ya da sergileme ödülü alanlar, Türkiye’nin tanıtımında kullanılacak. Cep telefonuyla çekilmiş fotoğrafların da yarışabildiği Foto Safari’ye, profesyonel veya amatör fotoğraf çekmeyi seven herkes katılabiliyor.

 

Türkiye’deki 17 UNESCO Dünya Kültürel mirasında düzenlenen Foto Safari etkinliği şu an Xanthos-Letoon Antik kentlerinde devam ediyor. Ülkemizde 19 UNESCO Dünya Mirası’nın 17 unsurunda gerçekleşen safaride, seçici kurul üyelerinin belirlediği ilk 3 kişi para ödülü alıyor. Seçici kurul kazananları seçerken; Işık, kompozisyon ve ahenk gibi özelliklere bakmasının yanı sıra, kültürel mirası yansıtmasını dikkate alıyor. Her etabın ilk üç kazananı, 17 Safari’nin birincisinin seçileceği büyük finale girmeye de hak kazanıyor.

 

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR