​YASED VE INTA İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI

Ekonomi Perşembe 21 Eylül 2023 07:00

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Uluslararası Markalar Birliği (INTA), Türkiye'de tüketici güvenini, ekonomik büyümeyi ve inovasyonu teşvik etmek için önemli bir adım attı. YASED ve INTA, markaları ve fikri mülkiyet haklarını destekleme konusunda iş birliği anlaşması imzaladı.

​YASED ve INTA İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Uluslararası Markalar Birliği (INTA), Türkiye’de tüketici güvenini, ekonomik büyümeyi ve inovasyonu teşvik etmek için önemli bir adım attı. YASED ve INTA, markaları ve fikri mülkiyet haklarını destekleme konusunda iş birliği anlaşması imzaladı.

İş Birliği Anlaşması, INTA Başkanı Jomarie Fredericks, INTA Brüksel Temsilcisi Tat Tienne Louembe ve INTA Yönetim Kurulu Üyesi Okan Çan’ın da yer aldığı ve YASED Yönetim Kurulu Üyeleri Uğur Candan (SAP), Osman Okyay (Kale Grubu), Aykut Ferah (Power Partners), Sinem Sandıkçı Gökçen (L’Oreal) ile YASED Genel Sekreteri Serkan Valandova’nın bulunduğu görüşmede imzalandı. 

İki kurum arasında yapılan iş birliği anlaşması kapsamında, fikri mülkiyet hakları, ticari markalar, ticari marka haklarının uygulanması ve marka ticareti ile ilgili programların geliştirilmesi yönünde ortaklaşa projeler yürütülecek. Ayrıca INTA ve YASED, karşılıklı olarak ilgi alanlarına giren konularda bilgi alışverişi, deneyim paylaşımı ve materyal değişimi yapacak, ortaklaşa eğitim, çalıştay ve seminer düzenleyecek.


ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR