ZERDECİ: ERMENİSTAN'IN GENCE'YE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ SALDIRI İNSANLIK SUÇUDUR VE APAÇIK BİR KATLİAMDIR

Rize Pazar 25 Ekim 2020 14:39

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, Ermenistan'ın Gence'ye gerçekleştirdiği saldırının insanlık suçu ve apaçık bir katliam olduğunu söyledi. 

Zerdeci: Ermenistan'ın Gence'ye Gerçekleştirdiği Saldırı İnsanlık Suçudur ve Apaçık Bir Katliamdır

Necati TUZCU

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanlığının Ekim ayı genişletilmiş il divan toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti.Rize’nin Pazar ilçesinde düzenlenen ve il genelindeki tüm teşkilatları Pazar ilçesinde bir araya getiren Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanlığı’nın il divan toplantısına Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin ile MKYK Üyesi Rize İl Sorumlusu Abdurrahman Akyüz de katıldı.

Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, toplantının açılışında yaptığı konuşmada Ermenistan’ın Azerbaycan’da katliam yaptığını belirterek, “Ermenistan’ın Gence’ye gerçekleştirdiği saldırı insanlık suçudur ve bu apaçık bir katliamdır. Bu insanlık suçu da diğerleri gibi yıllardır girmeye çalıştığımız sözde dostumuz (!) Avrupa Birliği gibi, ABD, dünyaya egemenlerinin iki yüzlülüğünü ve Müslüman düşmanlığını sistematik olarak yürüttükleri zalimliğin göstergesidir. Bu ırkçı ve emperyalist devletler, yapılan bu zulümlerin ve işlenen suçların ortaklarıdırlar. Artık bunlara karşı yeni ve adil bir dünyayı kurmak her zamankinden daha büyük bir zaruret ve mecburiyet haline gelmiştir. Buradan Azerbaycan’da saldırıya uğrayan Gence halkına ve yöneticilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, saldırıda şehit olanlara yüce Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum. Azerbaycanlı kardeşlerimizin ve tüm İslam Aleminin başı sağ olsun.” dedi.

Milli görüş davasının tek temsilcisi Yeniden Refah Partisi’nin milletin ve insanlığın kurtuluş reçetesi olduğunu kaydeden Zerdeci, “Milletimizin görüşü olan milli görüş, hedefleriyle istikametiyle milletimizin ve insanlığın kurtuluş reçetesidir. Her yerde haykırdığımız inandığımız milli görüş davasının tek temsilcisi Yeniden Refah Partisi kadroları, bizler çok büyük sorumluluk ve vebal altındayız. Teşkilatlar olarak bu uğurda gecesiyle gündüzüyle tüm gayretimizle çalışmak ve başarmak zorundayız.” diye konuştu.

Kısa zaman önce Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın Doğu illeri programlarına katıldıklarını ve Anadolu’nun garip, gözü yaşlı onurlu insanlarıyla ‘Erbakan’isminin büyük bir karşılığının olduğunu gördüklerini kaydeden Zerdeci, “Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan beyle yapmış olduğumuz doğu illerindeki ziyaretlerde Kars, Ardahan, Iğdır, Erzurum il kongrelerimize ve yapılan halk, esnaf ziyaretlerine Rize İl Teşkilatları olarak bu programlara katıldık. Burada Anadolu’nun garip, gözü yaşlı ama onurlu insanlarını gördük.’Erbakan’ isminin büyük bir karşılığının olduğunu, insanların Partimize ve Genel Başkanımıza karşı büyük bir sevgi ve alakasıyla karşılaştık. Bölge insanının düştüğü geçim sıkıntılarından, terörün bu illerde yapmış olduğu tahribatlar neticesinde siyasetten ümitsiz ve yorgun hale geldiklerini gördük. Burada karşılaştığımız, görüştüğümüz insanlar, partimizi ve ‘Erbakan’ ismini duyan insanların, gözyaşlarını, tekrar yeşeren ümitlerini gördük. Bu gördüğümüz insanların durumu çalışmalarımızda bizlere çok büyük azim ve gayret verdi. Yaptığımız çalışmaların önemini daha iyi kavramış olduk.

Milletimizin ve ülkemizin bugün yaşamış olduğu sorunların tek çaresi, çözümü olan Yeniden Refah Partisi, bu sorunları ortaya koyarak bunları nasıl çözüme kavuşturulacağını, nereden, nasıl kaynak bulunacağını ortaya koyan siyasetin akademisi olan Türkiye’nin tek partisidir. Yaklaşık iki ay önce hiçbir vergi koymadan, zam yapmadan, borçlanmadan sadece ülkemizin milli kaynaklarıyla Partimizin siyaset laboratuvarlarında değerli bilim insanlarımızla yılda 120 milyar dolar gelir getirecek, milli kaynak kitabını uzun bir çalışma sonunda çıkardık. Bunu hiçbir siyasi rant beklemeden milletimize hediye ettik. Aynı zamanda bu milli kaynak kitabını hükümete de sunduk.

Sadece sorunları konuşmadık bunun çözümünü de ortaya koyarak yol gösterdik. İşte Milli Görüş tarihinde hep böyle yaptık. Her zaman hakkın ve milletimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Ülke genelinde ve ilimizde kurulduğumuz günden beri çok hızlı büyüyen, her geçen gün iktidara doğru yürüyen milletimize ümit, çare olmuş artık hayrın kendisi olan tek partiyiz. Bu durumu teşkilatlar olarak iyi kavrayıp milletimiz karşısında duruşumuzla biz hazırız demeliyiz.” dedi.

Yeni kurulan ve henüz seçime girmemiş bir parti olmalarına rağmen adeta ana muhalefet partisi görevini yaptıklarını ifade eden Zerdeci, şunları kaydetti:”Bundan böyle söylediklerimiz herkes tarafından çok önem arz etmektedir. Genel Başkanımızın ve partimizin yapmış olduğu açıklamalar hem hükümet kanadında hem de bir çok dış basın kuruluşu tarafından önemsendiğini ve bu basın kuruluşlarınca haber yapıldığını görmekteyiz.

Rize İlimizde teşkilat çalışmalarında hedeflediğimiz aylık 600 üye hedefimizi bu ay yaklaşık 700 üye yaparak gerçekleştirdik. Rabbim bizlerin samimi, şuurlu ve ihlaslı olarak sayımızı arttırsın, koyduğumuz hedeflere ulaşmamızı nasip etsin.

Milli Görüşü hakkıyla temsil etmek için, mlletimizin maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarmak için, maddi ve manevi kalkınma hamlesini gerçekleştirmek için, paylaşımda adaleti, yönetim de adaleti tesis etmek için, yaşanabilir Türkiye, yeniden büyük Türkiye’nin öncülüğünde hakkın üstün tutulduğu, adil bir dünyayı kurmak için inşallah önümüzdeki ilk seçimde aziz milletimizin desteğiyle Yeniden Refah kadroları iktidara gelecektir.”

 

 

 

 

EN ÇOK OKUNANLAR