​AVRUPA BİZİ KISKANACAK!

Mustafa YAŞAR 18 Ağu 2023

VNL'de şampiyon olarak bir ilki başaran ve dünya sıralamasında 1 numaraya yükselen kadınlarımız bugün Almanya'da bir eksiği daha tamamlama yolunda ilk sınavına çıkacak.

Filenin Sultanlarının Milletler Ligi’nin Antalya ayağındaki ilk iki maçını yerinde izledikten sonraki yazımda finallerin oynanacağı Amerika’yı işaretle ‘Amerika’ya şampiyon olmaya gideriz’  derken nasıl güvendiysem; Avrupa Şampiyonası öncesi yine öyle güveniyorum A Milli Kadın Voleybolcularımıza.

VNL’de şampiyon olarak bir ilki başaran ve dünya sıralamasında 1 numaraya yükselen kadınlarımız bugün Almanya’da bir eksiği daha tamamlama yolunda ilk sınavına çıkacak.

Geçmiş Avrupa Şampiyonası mücadelelerinde 2 gümüş, 3 bronz madalyayla şampiyonluğa çok yaklaşan ancak bir türlü asıl hedefine ulaşamayan ‘Filenin Sultanları’ bana göre bu kez altın madalyanın sahibi olmaya ve voleybolun zirvesindeki yerini perçinlemeye çok daha yakın.

Avrupa Şampiyonası grup aşamasında Almanya, Azerbaycan, Çekya, İsveç ve Yunanistan ile mücadele edecek olan millilerimiz her zaman olduğu gibi şüphesiz ki bu kez de turnuvanın hedef takımı durumunda olacak.

Rakibimiz kim olursa olsun bize karşı çok daha başka motivasyonla mücadele edecek artık. 

Ancak unutulmasın ki; Voleybolun 1 numarası da, şampiyonanın favorisi de biziz. 

Bu da bizi hedef alan rakiplerimizin en büyük dezavantajı olacak.

Kağıt üzerinde Brüksel’de oynanacak finale giden yolda Polonya, İtalya, Sırbistan öncelikli rakiplerimiz olarak gözüküyor.

Kuvvetle muhtemel de bu üç takımdan biri ile final oynayacağız.

Milli takımımızın başında çıktığı ilk organizasyonda şampiyonluk yaşayan İtalyan başantrenör Santarelli ve kadromuzda yer alan Simge Aköz, Ayça Aykaç, Gizem Örge, Cansu Özbay, Elif Şahin, Eda Erdem, Zehra Güneş, Aslı Kalaç, Kübra Akman, Melissa Vargas, Hande Baladın, İlkin Aydın, Derya Cebecioğlu, Ebrar Karakurt şimdi kariyerlerine bir de Avrupa şampiyonluğunu eklemenin peşinde,

hedefe giden yolda da ilk rakibimiz İsveç olacak. 

Yolunuz açık olsun Sultanlar. 

3 Eylül’de ‘Avrupa Şampiyonuyuz’ diyeceğin(m)ize yürekten inanıyorum.