​BU NASIL BİR DİKTATÖRLÜK?

İlnur ÇEVİK 11 Ağu 2017

Batılılar hem AK Parti'ye hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a karşı acımasız bir "yok etme" kampanyası güdüyorlar ve onun içinde sürekli Türkiye'nin diktatörlüğe sürüklendiğini, ülkemizde bir otoriter rejim kurulduğunu iddia ediyorlar…

Batılılar hem AK Parti’ye hem de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı acımasız bir “yok etme” kampanyası güdüyorlar ve onun içinde sürekli Türkiye’nin diktatörlüğe sürüklendiğini, ülkemizde bir otoriter rejim kurulduğunu iddia ediyorlar… Hepsi yalan!

Seçimlerimizde ve referandumlarımızda Batı’daki herhangi bir ülkedeki katılma oranlarından fersah fersah ötesinde katılma oranlarına rağmen, seçimlerimizin gayet adil olmasına rağmen ve halkımızın darbeye karşı kendisini feda etmiş olmasına rağmen hala demokrasimize dil uzatıyor ve onu kötülüyorlar. Hepsi palavra!

Ama ne yazık ki Batı halkları bu sinsi kampanyanın farkında değil ve kendisine yutturulan haberleri, algı operasyonlarını inandırıcı buluyor…

Böyle bir diktatörlük gördünüz mü hiç?

Halkını kılıçtan geçirmiş darbeciler mahkemelerde halkla adeta alay ediyor ve insanları çileden çıkarıyor… Buna hangi diktatör izin verir?

Türkiye’de bir diktatör olsa ya da baskıcı bir rejim olsa daha darbenin başarısızlığa uğratıldığı ilk saatlerde bu kalkışmaya katılan herkesin yok edilmesi emrini verir ve bu iş orada biterdi…

Diktatör veya dikta yönetimi onca sıkıntıya girip, kılı kırk yararak suçüstü yakalanmış bu kişilerin adalete teslim edilmesini mi sağlar yoksa onlardan biran evvel kurtulmayı mı hedefler?

Böyle bir halde insanlar sokaklarda “darbecileri asın” diye bağırırken diktatör darbecileri Kızılay meydanında her birini sallandırır mıydı yoksa TBMM idam cezasını yeniden yasalarımıza koyarsa bende bunu onaylarım ve ondan sonra ancak bu gerçekleşir mi derdi?

Bu nasıl bir diktatör ki kendisini ve ailesini öldürmek isteyen komandoları “sağ yakalayın ve adalete teslim edin” diye yetkililere talimat veriyor?

Bu nasıl diktatörlük ki “bu FETÖ olayında haksızlığa uğramış insanlar olabilir onlar için bir OHAL komisyonu kuralım da insanlar yanmasın” diyen bir Cumhurbaşkanı ve bir Başbakanı var?

Türkiye’de bütün ulusal ve uluslararası olumsuzluklara rağmen ülkeyi bir hukuk devleti olarak yönetmekte kararlı bir Cumhurbaşkanı var, bir hükümet var, bir TBMM var ve bu arada her şeyi berbat etmeye kararlı ve Batılıların taşeronluğuna soyunmuş bir ana muhalefet lideri var… Allah hepimize kolaylık versin!