SURİYE ANAYASA KOMİTESİ: TAVŞAN KAÇ

İki yıldan beri devam eden müzakere ve pazarlıklardan sonra Suriye krizini sona erdirecek önemli bir girişim olan Suriye anayasa komitesi nihayet son halini almış durumda. Beklentiler komitenin ekim ayının sonuna doğru çalışmalarına başlaması yönündedir.

Çarşamba 02 Ekim 2019 02:35
BOLTON'UN GİDİŞİ ANKARA'YI ÇOK ÜZDÜ!

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'nın görevinden ayrılmasından sonra, Türkiye'nin hafızasında kendisine dair kalacak kötü hatıralar arasında 15 Temmuz 2016'daki başarısız darbe girişimine dair "gidecek iktidarın ardından gözyaşı dökmeyeceğim" ve daha sonra Ağustos 2018'de Türkiye'nin ABD'li papaz Bronson'ı serbest bıraktığı takdirde ekonomik krizden hemen çıkabileceği açıklamaları var.

Cuma 13 Eylül 2019 02:25
ANKARA - PEKİN: BEKLENTİLER VE ZORLUKLAR

Ekonomik büyüme ve refah hamleleri konusunda Türkiye ile Çin arasında birçok benzerlikten bahsetmek mümkündür.

Cuma 06 Eylül 2019 02:30
İDLİB-KAMIŞLI GÜZERGAHI

Ankara, Türkiye-Suriye sınır bölgesindeki güvenlik endişelerini sık sık gündeme getirmiştir. İran ve Rusya'yla kuzeybatı Suriye'deki operasyonlarıyla ilgili belli bir noktaya kadar anlaşabildi, ancak doğudaki endişeleri dağılmadı.

Perşembe 22 Ağustos 2019 00:00
FIRAT'IN DOĞUSUNDAKİ LABİRENT

Dışarıdan bakıldığında, Washington'un amacı, Türkiye'den gelen tehditleri engelleyip Kürtleri koruma niyetinde olduğu, halbuki esas hedef İsrail'i Fırat nehrine doğru taşıyıp bu denli stratejik bir konuma oturtmak ve bölgede bir İsrail-Kürt ittifakının önünü açmaktır.

Perşembe 01 Ağustos 2019 00:45
DOĞU AKDENİZ AĞINDAKİ AVRUPA

AB Dışişleri Bakanlar Konseyi kendi yeni stratejik alanı olan Kıbrıs Rum kesimini bahane ederek, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki politikalarını çevreleyip hareket alanını daraltmak ve bölgede son dönemdeki enerji arama ve çıkartma hamlelerini engellemek için açık yaptırım ve uyarılara başvurarak Ankara'ya karşı yeni tedbirler alacağı mesajlarını vermeye başlamıştır.

Salı 23 Temmuz 2019 02:30
İSRAİL'İN TÜRKİYE'SİZ SURİYE PLANI

Suriye'de 8 yıldan beri devam eden savaş ve yıkımın ardından İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, komşusu Suriye için istikrar ve barış dilediğini ve 2011'den sonra Suriye'ye giren yabancı güçlerin derhal çekilmesinden yana olduğunu söyledi.

Cumartesi 13 Temmuz 2019 02:35
TÜRKİYE'YE SUDAN'DA NE HAZIRLANIYOR?

Ömer el Beşir'in Sudan'daki 30 yıllık yönetiminin barışçıl ve demokratik yollarla değil, askeri bir darbeyle sona ermesi, ülkeyi daha zor ve büyük sorunlarla karşı karşıya bırakmıştır.

Cumartesi 29 Haziran 2019 02:40