DOWN SENDROMU DERNEĞİNDEN ALKIŞLANACAK PROJE

Ekonomi Cuma 09 Kasm 2018 02:00

'DSD Dans+1 Etkinliği' cemiyet, iş ve sanat dünyasından ünlü isimlerin katılımıyla önceki gün Hilton İstanbul Bomonti'de gerçekleşti. Down sendromlu bireylerin her alanda karşılaştıkları ayrımcılık ile mücadele ederek, fırsat eşitliği sağlamak ve toplumdaki vazgeçilmez yerlerini sağlamlaştırmak amacıyla çalışan Down Sendromu Derneği, Hilton İstanbul Bomonti ile başlattığı Dans+1 projesiyle dansa artı bir değer katmaya hazırlanıyor.

Down Sendromu Derneğinden Alkışlanacak Proje

Dans ritimleriyle hayatlarına değer katan ve izleyicilerini kendilerine hayran bırakan Down sendromlu Dans+1 grubu üyesi 16 genç, şimdi özel davetlerden gelecek teklifler için gün sayıyor.

Down sendromlu gençlerin toplumun pek çok alanında olduğu gibi sanatsal faaliyetlere de başarı ile katılabileceğini göstermeyi amaçlayan DSD Dans+1 by Hilton Bomonti grubu, uzmanlar eşliğinde aldıkları eğitimi tamamladı. Hilton İstanbul Bomonti ve Down Sendromu Derneği’nin ortaklaşa çalışmaları ile kurulan dans grubundaki gençler, yeteneklerini seyirciyle paylaşıp, onlarla birlikte keyifli anlar geçirmek için etkinlikler ve organizasyonlara davet edilmeyi istiyor.

Sergiledikleri dans gösterisi ile duygu dolu anlar yaşatan ve herkes tarafından büyük alkış toplayan Dans+1 grubu üyeleri gelen alkış üzerine bir kez daha sahneye çıkarak dans gösterileri gerçekleştirdiler. Şebnem Çapa ve Zeynep Çarmıklı'nın da danslarına eşlik ettiği bu anlarda ortaya bir hayli renkli görüntüler çıktı. Gerçekleşen etkinliğe; Hande Ataizi, Onur Tuna, Özgün, Tuğçe Karabacak, Şebnem Çapa, Zeynep Çarmıklı, Rıfat Elhadef, Marina Elhadef, Ediz Elhadef, Faruk Süren, Tilda Kuyumcuyan, Gabriela Palatchi, Sima Lodrik gibi iş, cemiyet ve sanat camiasından birçok isim katıldı.


Bitlendik!

Etkinlik öncesi basın mensuplarının sorularını tüm içtenliğiyle yanıtlayan Hande Ataizi, 'Bitlendik' çıkışıyla herkesi şaşkına çevirdi. Samimi ve içten bir röportaj veren Ataizi, ''Bende Leon'da bitlendik arkadaşlar. Benden mi oğluma geçti yoksa ondan mı bana geçti bilmiyorum ama enteresan bir süreç geçirdik'' dedi