Kurban_bayrm

GOL KRALI ''TANJU ÇOLAK''TAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

Magazin Cuma 29 Mayıs 2020 03:00

Futbol camiasının altın ayakkabı ödüllü ilk ve tek futbolcusu ''Tanju Çolak'; haftada 2 gün kendi youtube kanalında yayınlamaya başlamış olduğu ''Gündemin Kralı'' programında sektörle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

GOL KRALI ''TANJU ÇOLAK''TAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR!

GERİYE DÖNÜŞÜN TÜRK FUTBOLUNA FAYDASI YOK!

1987-1988 sezonunda kaydettiği 39 golle Avrupa'nın kralı olan ''Tanju Çolak''; yılların ardından 2010-2011 sezonu şampiyonluğu ile ilgili;
''Geçmişin kimseye faydası yok. 2010-2011 sezonunu yönetenler bu süreci doğru yönetemediler ve yerinde karar veremediler, yıllar da geçse bu konu konuşalmaya devam edilecek.'' dedi.

FUTBOLCULAR KULÜPLERİNİ DESTEKLEMELİ!
''Gündemin Kralı'' programında futbol camiası ile ilgili çarpıcı açıklamalar yapan ''Tanju Çolak''; pandemi sürecinde futbolcuların elini taşın altına koymaları gerektiğine dikkat çekerek, küme düşme korkusunda olan yedi takımın "düşme olmasın" tartışmasıyla ilgili ise; bu durumun çok adaletsiz olacağını dile getirerek, bunun istenmemesi gerektiğinin ve kulüp başkanlarının da bu konuyla ilgili sağlam bir duruş sergilemesi gerektiğinin altını çizdi.
''Tanju Çolak''; sektör olarak pandemi sürecinden dolayı liglerin sekteye uğradığı, kulüplerin maddi gelir elde edemedikleri bu süreçte birlik olma mesajı verdi ve kararların ülkelerin futbol federasyonlarına bırakılmaması gerektiğini, Fifa'nın bu büyük bir dikkat isteyen sürece kendisinin karar vermesi gerektiğini dile getirdi.

TÜRKİYE'DE TOPUN OYUNDA KALMA SÜRESİ ÇOK AZ!

''Tanju Çolak'', yeni dönemde önerilen beş oyuncu değişikliğinin Türkiye'de uygulanması için bazı önlemler alınması gerektiğini vurgulayarak;
90 dakikada topun 25-30 dakika oyunda kalma süresinin arttırılması gerektiğini ve bu süreçte de güçlü kuralların oyuna eşlik ederek kural içinde kurallar koyularak futbol kalitesinin arttırılması gerektiğini dile getirdi.

BEN KLÜP BAŞKANI OLSAM BUNU İSTEMEM, ŞEHRİME BUNU DEDİRTMEM!

''Tanju Çolak''; ligte yer alan son 7 takım pandemi sürecinde 'küme düşme olmasın' konusuyla ilgili ise samimi açıklamalarına bir yenisini daha ekleyerek; ''Ben kulüp başkanı olsam bunu asla istemem, ben bunu şehrime dedirtmem, utanır insan.'' dedi.

Tanju Çolak ''Gündemin Kralı'' ile her hafta Pazartesi ve Cuma günleri 22.00'da Tanju Çolak Youtube kanalında yayında!

EN ÇOK OKUNANLAR