PERVİN ERSOY'UN PROJESİYLE, UNLULER CANKİRİ'DAYDİ

Magazin Pazar 08 Aralık 2019 00:30

Türkiye'nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin arttırılmasını hedefleyen Pervin Ersoy 'QNB Finansbank'la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz' projesi kapsamında Çankırı ve Kastamonu'ya özel bir seyahat düzenledi.

Pervin Ersoy'un Projesiyle, Unluler Cankiri'daydi

İç Anadolu’dan Batı Karadeniz’e Yolculuk

Pervin Ersoy’un yürüttüğü ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesi rotasını İç Anadolu’ya çevirdi. İç turizmi canlandırmak adına yapılan proje kapsamında,  Türkiye’nin tüm şehirlerine düzenlenen seyahatlerden birini daha gerçekleştiren Rotahane ekibi Çankırı ve Kastamonu’nun güzelliklerini ilgiyle gezdi.

Türkiye’nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin arttırılmasını hedefleyen Pervin Ersoy ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesi kapsamında Çankırı ve Kastamonu’ya özel bir seyahat düzenledi. Rotahane ve projenin iş ortağı Sacred7 Travel tarafından gerçekleştirilen seyahate Fadik Sevin Atasoy, Tuğba Özerk, Reyhan Karaca, Turgay Başyayla ve çok sayıda katılımcı eşlik etti.

Tuz Mağaralarında Görsel Şölen

Doğal ürünlerin sunulduğu Omar Çavuş Çiftliği’yle başlayan Çankırı turu, Çankırı yöresel yemekleriyle buluşmanın; camiler, türbeler, milli park, yayla ve mağara, müze ve ören yeri gibi yerli ve yabancı turistin uğrak noktası yerler ziyaret edildi. Eski adı Gangra olan Çankırı’nın milattan önceye uzanan tarihi ve tarihin izleri katılımcıları büyüledi. En ilgi çekici duraklardan biri Türkiye’nin en önemli kaya tuzu rezervine sahip Çankırı’nın tuz mağaraları oldu. Çankırı Müzesi ile devam eden gezide sırasıyla; Radyo ve İletişim Müzesi, Uzunyol Tarihi Evler Sokağı, Sultan Süleyman Camii, 1700'lü yılların sonunda inşa edilen Buğday Pazarı Medresesi ve Çivitçioğlu Medresesi, tarihi Çamaşırhane ve demir dövme etkinliğinin izlenebildiği Demirciler Arastası görüldü. Renkli karelerle devam eden birinci gün Çankırı Mevlevihanesi ve Taşmescit’le son buldu.

Kışın İlk Günleri Ilgaz’ın Doğal Güzellikleri

İkinci gün Batı Karadeniz Bölgesi’nin en yüksek noktası Ilgaz Dağı’na doğru yola çıkan ekip, doğal güzellikleriyle kendine hayran bırakan Ilgaz’ı keşfetti. 2006 ve 2008 yıllarında Çankırı Müzesi tarafından yapılan arkeolojik çalışmalarıyla ören yeri niteliği kazanan Orta Sakaeli Kaya Mezarları ve Yeraltı Şehirleri ikinci günün uğrak noktaları arasındaydı.

Pervin Ersoy, ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesinin son turuna katılan tüm ünlülere teşekkürlerini sundu.

 

EN ÇOK OKUNANLAR