OnceHalk

ABDİ İBRAHİM'DE YENİ ATAMALAR

Ekonomi Salı 31 Mart 2020 03:01

Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim organizasyonunda yeni düzenlemeler yapmaya devam ediyor. Bu düzenlemeler kapsamında, şirket bünyesinde Hazine Müdürü olarak görev yapan Serdar Öztopal, risk yönetimi sorumluluğunu da alarak Hazine ve Risk Yönetimi Direktörü olarak terfien atandı. Farmasötik Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Udaya Kumar Dude ise Ar-Ge Direktörlüğü görevine getirildi.

ABDİ İBRAHİM'DE YENİ ATAMALAR

108 yıllık köklü geçmişiyle Türk ilaç sektörünün lideri konumunda bulunan Abdi İbrahim, organizasyon yapısında değişiklikler yapmaya devam ediyor. Abdi İbrahim’de gerçekleşen yeni görev değişiklikleri kapsamında, Hazine Müdürü olarak görev yapan Serdar Öztopal, risk yönetimi sorumluluğunu da alarak Hazine ve Risk Yönetimi Direktörlüğü görevine atandı. Farmasötik Geliştirme Müdürü olarak görev yapan ve Ar-Ge Direktörü pozisyonundan vekaleten sorumlu olan Udaya Kumar Dude ise Ar-Ge Direktörlüğü görevine terfi etti.

Serdar Öztopal - Hazine ve Risk Yönetimi Direktörü

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Serdar Öztopal, 2010 yılında Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası Finans alanında yüksek lisans programını tamamladı. Öztopal, 2001-2014 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı departmanında Hazine Uzmanı olarak görev yaptı. CFA (Chartered Financial Analyst) unvanına sahip olan Öztopal, 2015 yılında Hazine Yöneticisi olarak Abdi İbrahim ailesine katıldı. 2017 yılından bu yana Hazine Müdürü olarak görev yapan Öztopal, son görev değişikliğiyle, Hazine ve Risk Yönetimi Direktörü pozisyonuna atandı.

Udaya Kumar Dude - Ar-Ge Direktörü

Hindistan'daki en üst düzey multidisipliner üniversitelerden biri olan Manipal Yüksek Eğitim Akademisi Farmasötik alanında yüksek lisansını tamamlayan Udaya Kumar Dude, bir eczacı olarak, ilaç endüstrisinde ABD, AB, CN ve diğer regüle pazarlar için farmasötik araştırma, teknoloji transfer süreci ve çeşitli jenerik farmasötik ilaç ürünlerinin ticarileştirilmesi alanında çalıştı. Kariyerinin başlarında, Lupin, Torrent, Ranbaxy ve Aurobindo Laboratuvarları dahil olmak üzere çeşitli Hindistan merkezli çok uluslu farmasötik araştırma organizasyonlarında görev aldı. Paragraf IV Başvurusu altında; ABD pazarında ilk kez lansmanı yapılan ürünler için Ranbaxy Araştırma Laboratuvarı Ar&Ge Bölümünde 'Mükemmellik Ödülü' alınmasına, yine ABD pazarı için, Hindistan'da yeni olan 'hot meltekstrüzyon' teknolojisi kullanılarak üretilen jenerik ilaç ürününün lansmanına destek oldu. Udaya Dude, Abdi İbrahim çatısı altında, farmasötik araştırmalar alanında uzman, yönetici ve müdür olarak çeşitli görevlerde bulundu. Farmasötik ve Analitik Geliştirme, Patent, Biyoeşdeğerlik, CMC ve Kalite Güvence dahil olmak üzere bir çok departman ile iletişim halinde olan Dude son olarak, Ar-Ge Direktörü olarak atandı.

EN ÇOK OKUNANLAR