TDV sağ 160x600
Halkbank Ekonomi

AFRİKA'DA BÜYÜK ÖDÜL  

Ekonomi Çarşamba 13 Kasım 2019 11:33

2011 yılından beri Afrika'da altın madenciliği alanında faaliyet gösteren 220 milyon dolar ciroyla Afrika'da kısa sürede 12'inci büyük madencilik şirketi haline gelen Hacıoğlu Gold Mining,  geçtiğimiz haftalarda düzenlenen 2019 Uluslararası Afrika madencilik ödülünü kazandı.

AFRİKA'DA BÜYÜK ÖDÜL   

 Bu ödülde şirketin Temmuz 2018-2019 döneminde 21 milyon dolara çıkan net kârı etkili oldu. Ödülü Kenya Madencilik Bakanı Dan Kuzangu'dan Hacıoğlu Gold Mining İcra Kurulu Başkanı (CEO) Yasin Hacıoğlu teslim aldı. Ödül törenine Şirket Yönetim Kurulu Üyesi Gabriel Mulumba da katıldı.

 Ödülü alan genç işadamı Yasin Hacıoğlu ödülle ilgili: "Bu ödül hem ülkemiz, hemde şirketimiz için büyük gurur ve onur kaynağı. Karşımızda Acacia Mining, Goldfields ve AngloGold Ashanti gibi köklü şirketler varken bu ödüle ulaşmak bizim çok değerliydi. 8 yıl gibi kısa bir süre içerisin de bu ödüle ulaşmak ve Afrika'da adımızdan söz ettirmek bizi ayrıca gururlandırdı. Burada övgüyü hakeden, sürekli yenilik ışığında çalışan, çok büyük ve başarılı bir ekip var. Onlara da sizin aracılığınızla teşekkür etmek istiyorum." dedi.

ABONE OL