AİLENİZİN HER BİREYİ İÇİN DAMAK ÇATLATAN GÜLLAÇ

Ekonomi Çarşamba 22 Mart 2023 07:43

Ramazan ayının vazgeçilmezi güllaç, Babazade dokunuşlarıyla damak çatlatan bir lezzet haline geliyor.

Ailenizin her bireyi için damak çatlatan güllaç

Ramazan ayının vazgeçilmezi güllaç, Babazade dokunuşlarıyla damak çatlatan bir lezzet haline geliyor. Babazade’nin meşhur baklavasından esinlenerek ürettiği güllaç çeşitleri, tatta baklavayı aratmıyor. Güllaç yapraklarının arasında Bol fıstıklı, cevizli veya fındıklı olarak üretilen çeşitleri şef Eren Can Özsaygılı şöyle özetliyor: “Ailenizin her bireyi için damak çatlatan güllaç. “Özel tariflerinden damak tadına özen gösterenler için manda sütlü güllaç da farklı kuruyemiş çeşitleriyle tepsiyle sipariş verebiliyor.

İsmini Baba ve Oğul kelimelerinin gücünden alan Babazade baklavahatırlanacağı gibi Türkiye’nin ilk vegan baklavacısı olarak tescillenmiş ve bu oluşumuyla büyük takdir toplamıştı. Baklavada dünyada bir ilki başaran işletme, aynı dönemde vegan su böreği’nden vegan kadayıf’a kadar tüm çeşitlerini lezzet tutkunlarıyla buluşturmuştu.
Babazade Baklava, Eren Can Özsaygılı gibi çok genç ve dinamik bir yatırımcının ellerinde. Özsaygılı’nın işin mutfağını çok iyi bilmesi, Babazade’nin önümüzdeki yıllarda daha kolay yol alacağının bir göstergesi. 4.Levent ve Erenköy’de baklava tutkunlarının uğrak yeri olan Babazade’yi listenize alabilirsiniz.

ABONE OL