AK PARTİ ŞIRNAK MİLLETVEKİLİ RİZGİN BİRLİK: ŞIRNAK'TA BİTECEK

Röportaj Çarşamba 11 Eylül 2019 11:00

"Şırnak'ta birlik beraberlik içinde kimse kimseyle çekişmeden seçime gittik. Herkes gördü biz birlik içindeyiz. Hep söylüyorum PKK terör örgütü Şırnak'ta başladı, Şırnak'ta bitecek."

AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik: Şırnak'ta bitecek

31 Mart yerel seçimlerinde en dikkat çekici ili Şırnak olmuştu. Şırnak adeta HDP’ye mesaj verir niteliğinde bir sonuçla Türkiye yerel seçimlerine damgasını vurmuştu. Şırnak Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Mehmet Yarka'nın kazanması kentte sevinçle kutlanmıştı. AK Partililer kazandıkları bu başarıyı il binasında davul zurna eşliğinde Türkçe ve Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekerek kutlamıştı. Şırnak adeta tarih yazmıştı. İşte tüm bunları konuşmak üzere AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ile Şırnak’ı konuşurken, çok ama çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Şırnak’ta seçim dönemini biraz anlatır mısınız?

Daha önce yerel yönetimler neredeyse tümüyle HDP'nin elindeydi. 2015-2016 yıllarında terör örgütü PKK bu bölgeye kan kusturdu. Bu yerel seçimde 12 beldeden biri hariç 11'i biz kazandık. Bu halk da onlara sandıkta derslerini verdi. Allah'ın izniyle bundan sonra daha güçlü bir şekilde sandıkta derslerini vermeye devam edecek. Bu saatten sonra her şey değişecek.

Şırnak’ta yeni bir devir başladı diyebilir miyiz?

Vatandaşlar bir destan yazdı. Şırnak Belediye Başkanlığını bu millete armağan etmiş olduk. Şırnak'tan tüm ülkeye mesaj vermiş olduk. Ayrıştırmayacağız. Gücümüzün yettiği kadar bu toplumda dostluğu ve huzuru hakim kılacağız. Yeni bir devir başlatmış olduk. Üç dönem HDP belediyeyi kazanıyordu ve artık değişim zamanıydı. Şırnak kazandı. AK Parti'nin belediyeyi kazanmakla var olan huzuru daha da pekiştirecek.

Bundan sonra neler yapacaksınız?

Allah'ın izniyle bundan sonra çocuklarımız huzurlu bir şekilde yaşayacak. Belediye Başkanımız Mehmet Yarka’nın Şırnak'a büyük hizmetler vereceğine inanıyoruz. İnşallah kenti güzel günler bekliyor. 20 yıldır hep Şırnak geri kaldı. Son iki yılda kayyım ile hizmet gördük. Allah'ın izniyle Şırnak hizmete kavuşacak.

Şırnak’ta kazanmanın formülü nedir size göre?

Şırnak’ta birlik beraberlik içinde kimse kimseyle çekişmeden seçime gittik. Herkes gördü biz birlikteyiz eski o zincirleri kırdık. Halk da bunu hissetti ve bize partimize güvendi oyunu verdi. Hep söylüyorum PKK terör örgütü Şırnak'ta başladı, Şırnak'ta bitecek. Şırnak halkı bunu da gösterdi. Bu seçimde Şırnak artık bu seçimden sonra bölgede örnek il olması gereklidir. Şimdi biz örnek il olmaya adayız bu yönde çalışıyoruz. Bizim özellikle kaybettiğimiz il ve ilçelere hizmetler anlamında örnek olmamız lazım. Allah kısmet etsin bir dahaki seçimde diğer illeri de alalım.

AK Parti politikası nasıl değerlendirirsiniz bölge için?

Yüzümüz vatandaşa dönüktür. Şırnak halkı bizi seviyor biz de halkımızı seviyoruz. AK Parti il teşkilatlarımızla meclis üyelerimizle belediye başkanlarımızla hep birlikte Şırnak için çalışıyoruz. En büyük yük onların, Şırnak'taki aynamız onlar. Bizi partimizi iyi anlatırlarsa, iyi hizmet götürürlerse iyi olacaktır. Hizmetlerin desteği de Ankara'dır. Ankara desteğini de verirse başaramayacağımız iş yoktur.

Şırnak son zamanlarda ışıl ışıl bir şehir görüntüsü ve projeleri ile çok farklı yansıyor, bunun için neler yapıyorsunuz?

Şırnak'ın batıdaki algısını değiştirdik. Gelin görün bugün tıpkı batıdaki illerimizde olduğu gibi Şırnak'ta da huzur var. Tüm Türkiye'ye çağrım şudur, Şırnak artık huzur kentidir.  Benim çağrım bir de kamu çalışanlarına olsun, doktor, öğretmen, polislerimize bizim ilimiz güvenlidir. Hz. Nuh'un kentiyiz. Biz 530 bin nüfusu olan büyük bir iliz. Güneydoğu'nun en büyük illerinden biriyiz. Bizi tanısınlar gelsinler görsünler. Doğamız bir harika, Cudi, Gabor, Kato dağlarımız var. Şehrimizi mutlaka görsünler.

AK Parti politikasını halk nasıl görüyor?

AK Parti’nin politikası en alt tabakaya kadar inen bir partiyiz. Halka huzur vermek için ne gerekiyorsa o hizmetleri yapıyoruz. Hizmetlerimizle kendimizi halka anlatıyoruz, ancak öyle anlatabilirsiniz.

 

 

 

EN ÇOK OKUNANLAR