ANADOLU EFES'TEN BASKETBOL RESİTALİ

Spor Cuma 12 Ocak 2018 22:48

THY Euroleague'de Anadolu Efes, normal sezonun 17. haftasında Kızılyıldız'ı 104-95 mağlup etti.

Anadolu Efes'ten basketbol resitali

Bertan ERMAN

Maçın ilk çeyreği dengede geçerken, Anadolu Efes, özellikle Bryant Dunston ve Krunoslav Simon'un sayılarıyla skordaki üstünlüğü yakalamayı başardı ve ilk çeyreği 22-21 önde tamamladı. Karşılıklı sayılarla başlayan ikinci 10 dakikalık bölümün başlarında skor üstünlüğü sık sık el değiştirirken, Lacivert Beyazlılar'da Zoran Dragic devreye girdi. Çeyreğin ilk 5 dakikasının sonunda Efes,14-2'lik bir seriyle farkı çift hanelere çıkardı. Kızılyıldız son dakikalarda farkı eritse de, Anadolu Efes soyunma odasına 50-46'lık üstünlükle gitti.

Efes, üçüncü çeyrekte farkı 2 sayıya kadar düşüren Sırbistan temsilcisi karşısında yeniden toparlandı. Son dakikalar içinde Toney Douglas ve Krunoslav Simon'un 3 sayılık basketleriyle Lacivert Beyazlılar, dördüncü çeyreğe 77-71 önde girdi. Son 10 dakikada üstünlüğünü rakibine kabul ettiren Lacivert Beyazlılar, mücadeleyi 

7 oyuncunun çift hanelerde sayı ürettiği Anadolu Efes'te maçın en skorer ismi olan Zoran Dragic, hiç kaçırmadan 24 sayı ve 4 asistle oynarken, Errick McCollum 20 sayı, yeni transfer Toney Douglas ise 12 sayıyla maçı tamamladı. Kızılyıldız'da Milko Bjelica 15 sayıyla mücadele etti.