ARTHUR H İSTANBUL'A GELİYOR

Kültür Sanat Çarşamba 24 Nisan 2019 16:19

İstanbul Fransız Kültür Merkezi ve Dada Salon işbirliğiyle, ünlü Fransız müzisyen Arthur H, "Amour chien fou!" başlıklı dünya turnesi kapsamında 8 Mayıs'ta İstanbul'un sıra dışı gösteri mekanı Dada Salon Kabarett'de sahne alacak.

Arthur H İstanbul'a geliyor

“Amour chien fou !” bir aşk albümü. Arthur H albümünde hem kendinden hem de bizden bahsediyor. Her zaman aşık olmak gerektiğini bilen bir sanatçı o. İster peri, ister büyücü olsun, ister boksör ister gönüllerin kraliçesi olsun, kadınlar her zaman onun sözleri ve müziğinde yaşıyor.

Jacques Higelin’in oğlu olan Arthur H kısa sürede babasının ününden sıyrılarak kendi yolunu çizdi. Birçok farklı müzikal etkiden ilham alan müzisyenin repertuarı ve sahnesi, şiir, masal ve hiciv kullanımıyla farklılık yaratıyor.

"Amour chien fou!" albümüyle herkesten farkını açıkça ortaya koyan Arthur H, en ağır şiiri bile rock müziğin enerjisi ve pop müziğin neşesiyle bir akrobat gibi harmanlıyor. Arthur risk almayı seviyor. Çılgınca iddialı olan bu onuncu stüdyo albümü, Meksika, Bali ve Tokyo arasındaki seyahatlerinde derlenmiş tınılardan yola çıkıyor. Bu unutulmayacak geceyi kaçırmayın!