AŞIK BEYİN GÖRÜNTÜLENDİ!...

Güncel Çarşamba 14 Şubat 2018 12:38

Aşk yanlızca hissedilebilen ya da kelimelerle tarif edilebilen bir duygu mudur? Acaba somut bir şekilde görmek mümkün müdür? Teknoloji bunu bize gösterebilecek kadar ilerledi mi?

Aşık Beyin Görüntülendi!...

Üsküdar Üniversitesi uygulama ortağı NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel kısa bir film hazırladı. " Aşık Beyin" isimli filmde aşk duygusunun beynimizi nasıl etkilediği, aşık olduğumuzda beynimizde meydana gelen değişikliklerin fMRI teknolojisi sayesinde izlenebildiğine vurgu yapılıyor.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi tarafından 14 Şubat Sevgililer Günü için hazır film kısa filmi aşkın sadece kalbi değil, beyni de etkilediği anlatılıyor.

Aşk duygusunun yaygın kanının aksine sadece kalbi değil, beyni etkileyen bir duygu olduğuna vurgu yapılan filmde, yeni teknolojiler sayesinde aşk-beyin ilişkisinin görüntülenebildiği ifade ediliyor.

"Aşık olduğumuzda beynimize neler oluyor?" sorusunun cevabına yanıtların verildiği filmde kişinin aşık olduğunda beyninde meydana gelen değişikliklerin izlenebildiği anlatılıyor. Aşk ve beyin ilişkisinin anlatıldığı film, sosyal medya kanallarında yayınlanacak.