"ATAKULE BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK"

Ekonomi Perşembe 08 Kasım 2018 02:00

Atakule GYO Yönetim Kurulu Başkanı Arpacı, "Atakule, iş ortakları ve servis sağlayıcılar ile birlikte Ankara'da bin 500 kişiye doğrudan istihdam, 6 binden fazla kişiye ise dolaylı fayda sağlayacak" diye konuştu.

"Atakule Bin 500 Kişiye İstihdam Sağlayacak

ANKARA/YENİBİRLİK

Atakule GYO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı, gazetecilerle buluştuğu toplantıda, bin 500 kişiye doğrudan istihdam sağlayacak Atakule'nin, Ankara'nın sembolü haline gelen kule kısmını nisanda açmayı hedeflediklerini belirtti. Atakule’nin 6 binden fazla kişiye de dolaylı fayda sağlayacağını ifade eden Arpacı, yıllık 8 milyondan fazla ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini dile getirdi. Atakule’ye 300 milyon TL yatırım yaptıklarını aktaran Arpacı, bu yatırımla Türkiye ekonomisine güvendiklerini vurguladı.

Atakule GYO Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı, Atakule'de düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Toplantıda, 300 milyon TL yatırım ile yeniden inşa edilen Atakule tanıtıldı.

Alışveriş merkezini açılış haftasında 250 bin kişinin ziyaret ettiğini aktaran Arpacı, şunları söyledi:

“BU YATIRIMIMIZ TÜRKİYE EKONOMİSİNE OLAN GÜVENİMİZİN ÖNEMLİ BİR GÖSTERGESİ”

“İnşaatına 2016 yılında başlanan Atakule Alışveriş Merkezi’nin, Atakule GYO tarafından tamamı özkaynaklardan kullanılan 300 milyon TL tutarında yatırım ile Türkiye’ye ve başkent Ankara’ya yakışır şekilde yeniden inşa edildi. Bu yatırım için banka kredisi kullanmadık ve tamamen özkaynaklarımız ile gerçekleştirdik. İçinde bulunduğumuz dönemde böyle bir yatırım, yaratacağı ekonomik hareketlilik ve istihdam ile Ankara’ya ve Ankaralılara önemli bir katkı sağlayacak. Bu yatırımımız Türkiye ekonomisine olan güvenimizin de önemli bir göstergesi.”
“ATAKULE’Yİ TÜRKİYE’YE ARMAĞAN ETMİŞ OLMANIN SEVİNCİNİ YAŞIYORUZ”

“Atakule Alışveriş Merkezi, Ankara’nın merkezinde, kentin en özel parklarından biri olan Botanik Parkı manzaralı bir tepede yer alıyor. Atakule’nin konum olarak Ankara’nın en seçkin bölgesinde yer alıyor. Atakule Alışveriş Merkezi’nin yeni yüzü ile Çankaya Bölgesi’ne hem kültürel hem de sektörel anlamda katma değer kazandıracağını düşünüyoruz. Atakule, şehrin sosyal ve turistik öneme sahip noktalarından biri. Açılışını 29 Ekim’de gerçekleştirmemiş olmamız bizim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Böylece Atakule’yi cumhuriyetin yıldönümünde, Türkiye’ye armağan etmiş olmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.”

“KULE KISMINI NİSAN AYINDA AÇMAYI HEDEFLİYORUZ”

“Atakule, mevcut arsası üzerinde yeniden inşa edildi. Mevcut alan kullanılarak, dört alışveriş katına ek bir sinema ve eğlence katı planlandı. Kule ve Kule’nin üzerinde yer alan döner platform yapısını koruyarak alışveriş merkezi kısmında çağdaş ihtiyaçlar doğrultusunda düzenlemeler gerçekleştirdik. Toplamda 50 bin metrekareden oluşan Atakule Alışveriş Merkezi, ziyaretçilerine eksiksiz hizmet sunma anlayışı ile yeniden inşa edilirken, Atakule’nin 20 bin metrekarelik kiralanabilir alanı bulunuyor. Mevcut durumda Atakule Alışveriş Merkezi’nde mağaza, restoran, sinema salonları ve spor salonundan oluşan 120 ünite bulunuyor. Kiralanmış mağaza oranında yüzde 90’a ulaştığımız alışveriş merkezimizde, Kule’nin faaliyete geçmesini planladığımız Nisan 2019 itibariyle tam kapasite ile hizmet vermeyi ve Kule kısmı dahil yıllık 8 milyonun üzerinde ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz. Atakule ayrıca, iş ortakları ve servis sağlayıcılar ile birlikte Ankara’da bin 500 kişiye doğrudan istihdam, 6 binden fazla kişiye ise dolaylı fayda sağlayacak.”