TRT m0bil 19 ve 20

AYTA SÖZERİ HARİKALAR DİYARINDA

Magazin Çarşamba 28 Temmuz 2021 04:11

Kerki Solfej bu yaz Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu konserlerine Ayta Sözeri'nin unutulmaz sahnesiyle merhaba dedi.

AYTA SÖZERİ HARİKALAR DİYARINDA

 İstanbullularla uzun aradan sonra tekrardan kavuşmanın sevincini yaşayan başarılı sanatçı, yenilenen gazino repertuvarıyla Harbiye’de eğlence rüzgarı estirdi.

BtcTurk PRO sponsorluğunda gerçekleşen Kerki Solfej Yaz Konserlerinde Ayta Sözeri en güzel şarkılarını açık havada sevenleriyle hep bir ağızdan söyledi. Muammer Ketenci imzalı elbisesiyle sahneye çıkan sanatçı, sesi ve şarkılarıyla misafirlerine müzik ziyafeti çekerek, zaman zaman söylediği hüzünlü şarkılarla da uzaklara götürdü. Bir ara seyircisinin arasına girerek şarkılarını söyleyen sanatçı, sahnedeki dans şovuyla da büyük alkış topladı.
Yıllar Sonra Yeniden ‘Kaçak’ Şarkısını Harbiye’de Seslendirdi
Gülse Birsel’in isteği üzerine ‘Kaçak’ şarkısını açık hava repertuvarına ekleyen Ayta Sözeri, bu şarkının kendisi için öneminin büyük olduğunu, Harbiye’de ilk kez Sezen Aksu’nun kendisini seyircinin karşısına çıkardığında bu şarkıyı seslendirdiğini söyledi.

Sözeri’den Şiddete Karşı Anlamlı Mesaj

Sahneden seslenen Ayta Sözeri: “Herhangi bir canlı size benzemediği için öldürülmez, size benzemiyor diye eziyet edemezsiniz. Bu ister ağaç, ister böcek, ister sevimli dostlarımız, ister kadın olsun. Kimsenin başka bir canlının yaşamına müdahale etme hakkı yok. Şimdi hepsinin gıyabında bugüne kadar katledilmiş tüm kadınlar için bu şarkımı söylüyorum diyerek ‘Akşam Oldu’ şarkısını ayakta alkışlanarak seslendirdi.

Konserinin ikinci bölümünde gerçekleşen Harbiye’ye özel dansöz şovu damgasını vurdu. Harbiye’yi ayağa kaldıran Sözeri, harika performansıyla unutulmaz bir akşama ev sahipliği yaptı. 2 buçuk saat boyunca sevenlerine müzik ziyafeti sunan Sözeri, konser sonunda hayranlarının yoğun isteği üzerine tekrar sahneye çıkarak ‘Bir Gece Ansızın Gelebilirim’, ‘Kimler Geldi Kimler Geçti’, ‘Kim Ne Derse Desin’, ‘Yalnız Kullar’, ‘Gündüzüm Seninle’ ve ‘Fırtınalar’ şarkılarıyla çıplak ayakla bis yaptı. Öte yandan Sözeri'yi dinlemeye gelenler arasında BtcTurk Ceo'su Özgür Güneri de vardı.

Ayta Sözeri Kerki Solfej Yaz Konserleriyle; 8 Ağustos Pazar Bodrum Antik Tiyatro’da sanatseverlerle buluşacak.

ABONE OL