BAHÇEŞEHİR KOLEJİ - DARÜŞŞAFAKA TEKFEN MAÇININ ARDINDAN

Spor Pazartesi 11 Şubat 2019 21:12

Bahçeşehir Koleji - Darüşşafaka Tekfen maçının ardından, takımların başantrenörleri ile, ev sahibi takımdan D.J. White, konuk ekipten ise, Oğuz Savaş, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bahçeşehir Koleji - Darüşşafaka Tekfen Maçının Ardından

Bertan ERMAN

 BAHÇEŞEHİR KOLEJİ CEPHESİ 

Darüşşafaka Tekfen karşısında alınan 7 sayı farklı galibiyet, Bahçeşehir Koleji'nde yüzleri güldürdü.

Kırmızı Ejderhalar'ın başantrenörü Stefanos Dedas, "Oyuncularımı ve teknik ekibimi tebrik ediyorum bu galibiyet için. Bu hafta bazı durumlar için endişeliydim. İşimize odaklandık. Allah'a şükür kazandık. Pazartesi günü olmasına rağmen, gelen öğrencilerimize teşekkür ederim. Ankara'da Türkiye Kupası ile oynayacağımız maç zor geçecek. Buna en iyi şekilde hazırlanacağız." şeklinde konuştu.

D.J. White ise, "Bu akşam takım olarak odaklandık, birlikte oynadık. Defansta zaman zaman kırıldığımız zamanlar oldu ama İyi bir iş çıkardık. Quino, Andy ve Manny iyi oynadılar. Skorumuz iyiydi. Bu büyük galibiyet için mutluyuz." açıklamalarında bulundu.

 DARÜŞŞAFAKA TEKFEN CEPHESİ 

Darüşşafaka Tekfen ise, ligde alınan 10. mağlubiyet ve Bahçeşehir Koleji ile aralarındaki ikili averajı kaybettiği için üzgün.

Kara Panterler'in başantrenörü Selçuk Ernak, rakip takımı tebrik ederken, "Bugün özellikle hücumda çok iyi ve yüzdelilerdi." dedi. Ernak, "İlk yarıda çok fazla top kaybettik. Yorgunuz, iyi savunma yapamadık. Fakat bu rakibimizin temposuydu. Sadece hücum ihtimallerine güvenerek maç kazanamayız." değerlendimelerinde bulunduktan sonra, kupa arası sayesinde birkaç gün dinlenip hazırlıklarını sürdüreceğini söyledi.

Oğuz Savaş ise, karşılaşmanın geneli için şu sözleri söyledi:

"Çok kötü bir mağlubiyet oldu bizim için. Bahçeşehir'in hücumda çok iyi olduğunu biliyorduk. Bunun bilincinde olduğumuzu gösteremedik. İlk maçı 5 sayı kazandık ama bu maçı 7 sayıyla kaybettik. Bu da bizim için çok kötü oldu. Kazanıp avantaj elde etmek istiyorduk ama olmadı."