BAHÇEŞEHİR KOLEJİ SÜRPRİZ PEŞİNDE

Spor Salı 12 Şubat 2019 16:35

Kırmızı Ejderhalar, Fenerbahçe Beko'yu mağlup etmenin hesaplarını yapıyor.

Bahçeşehir Koleji Sürpriz Peşinde

2019 Basketbol Erkekler Türkiye Kupası'nda Bahçeşehir Koleji, turnuvanın favorilerinden Fenerbahçe Beko ile yarı finale kalmak için karşılaşacak. 

Kırmızı Ejderhalar'da Başantrenör Stefanos Dedas, Türkiye Kupası'nda mücadele edecekleri için gururlu olduklarını belirtirken, "Süper Lig'deki ilk yılımızda, Türk basketbolunun bu büyük organizasyonunda son 8'de olmak, Bahçeşehir Ailesi için çok önemli. Bu başarıya eriştiğimiz için gurur duymalıyız. Türkiye'nin büyük takımları arasında olduğumuz için de son derece gururluyuz. Çarşamba günü, kupa mücadelesine Fenerbahçe maçı ile başlıyoruz. Takım olarak elimizden gelenin en iyisini yapacağımıza şüphem yok. Fakat bizim için en önemlisi, 1000'in üzerinde olan taraftar desteğimizi, bu büyük organizasyonda görmek. Kulübe geldiğimden bu yana geçirdiğim 2 sezonda, mücadele edeceğimiz en önemli organizasyon bu kupa. Bir kere daha mutlu ve gururluyum. Ne kadar rekabetçi bir takım olduğumuzu göstermeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Bahçeşehir Koleji'nin deneyimli oyuncularından Can Altıntığ ise, "Kulübümüzün Süper Lig'deki ilk yılında, Türkiye Kupası'na gitmeye hak kazanarak önemli bir başarı yakaladık. Rakibimiz Fenerbahçe Beko. Avrupa'nın şu andaki en iyi takımı. Ama Türkiye Kupası'nda günlük performanslardan ve tek tek oynanan maçlardan dolayı, şansımızın olduğunu düşünüyorum. Oraya gidip kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceğiz" şeklinde konuştu.