BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDEN KRİTİK GALİBİYET

Spor Pazartesi 11 Şubat 2019 20:30

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka Tekfen'i 18. haftanın kapanış maçında 92-85 mağlup etti.

Bahçeşehir Koleji'nden Kritik Galibiyet

Bertan ERMAN

Darüşşafaka Tekfen, ilk başlarda, hücumda top kayıpları yapsa da, Oğuz Savaş boyalı alanda etkili oldu. Bahçeşehir Koleji ise, D.J. White ve Hakan Yapar ile oyuna bir ağırlık koydu. Fakat Toney Douglas ve Jeremy Evans'ın sayı katkıları, Daçka televizyon molasına 10-8 önde girdi. (4.43) Ancak mola dönüşünde Manny Harris sahneye çıktı ve Bahçeşehir, ABD'li gard-forvet oyuncusuyla ivme yakaladı. Dış atışlarda da etkili olan Kırmızı Ejderhalar, 13-3'lük bir seri yaptı ve ilk 10 dakikayı 25-17'lik üstünlükle tamamladı.

İkinci çeyreğe iyi başlayan Bahçeşehir Koleji, Andy Rautins ve Can Altıntığ'ın sayılarıyla, farkı 12 sayıya çıkardı. (8.42) Darüşşafaka Tekfen ise, rakibine karşı hücumda bir reaksiyon gösteremedi. Sonrasında Manny Harris'in basketi, skoru 31-17'ye getirdi ve Kara Panterler erken bir mola aldı. (7.15) Mola dönüşünde Bahçeşehir'i erken faul problemine sürükleyen Daçka, 9-0'lık seri ile farkı 5 sayıya düşürdü. (5.37) Kara Panterler, daha sonra seriyi 14-2'ye çıkardı ve Bahçeşehir Koleji'ne yaklaşmaya başladı. Ancak D.J. White, takımının skor üstünlüğünü elinde tutmasını sağladı. White'a Manny Harris de, etkili performansıyla destek oldu ve Darüşşafaka Tekfen'in basit hatalarını değerlendiren Kırmızı Ejderhalar, farkı 8 sayıya kadar çıkardı. (3.03) Daçka, sonrasında yine arayı kapatsa da, Quino Colom - Manny Harris ikilisi ile etkili bir son dakika oyunu sergileyen Bahçeşehir Koleji, devreye 47-40 önde gitti.

Kırmızı Ejderhalar, Darüşşafaka Tekfen'in basketlerine Andy Rautins'in 3 sayılık basketleriyle cevap verdi ve farkı yeniden çift hanelere çıkardı. (8.02) Daçka, Muhammed Baygül ve Jon Diebler'ın sayılarıyla toparlanmaya başlasa da, Manny Harris'in kritik yerlerde bulduğu basketler, Bahçeşehir Koleji'nin televizyon molasına 58-49 önde girmesini sağladı. (4.48) Mola sonrasında belli bir dengede giden çeyrekte, yine son sözü Quino Colom Söyledi ve Bahçeşehir son 10 dakikaya 69-58 önde girdi. Daçka'nın maça ortak olmasına izin vermeyen Kırmızı Ejderhalar, mücadeleyi 92-85 kazandı.

8. sıradaki yerini koruyan Bahçeşehir Koleji'nde maçın en skorer ismi Manny Harris, 27 sayı ve 5 top çalma ile ön plana çıkarken, D.J. White da, 22 sayı ve 3 ribaundla Kırmızı Ejderhalar'ın galibiyetinde etkili oldu. Ayrıca Emir Preldzic, bu maçta kaydettiği 5 sayıyla, Bahçeşehir Koleji formasıyla 100 sayı barajını aşmayı başardı. 10. mağlubiyeti sonrasında Playoff yolunda önemli bir kayıp yaşayan Darüşşafaka Tekfen'de Oğuz Savaş, 21 sayı, 4 ribaund ve 2 asistle karşılaşmayı tamamladı.

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ - DARÜŞŞAFAKA TEKFEN

Salon: Ayhan Şahenk Spor Salonu / İstanbul

Hakemler: Zafer Yılmaz, Ali Serkan Emlek, Serhat Büker

 Bahçeşehir Koleji 

A. Rautins 16s, D.J. White 22s, C. Altıntığ 3s, H. Özdemir, F. Cantitiz, Y. Turna, A. Özcan, H. Yapar 3s, Q. Colom 14s, M. Harris 27s, M. Slaughter 2s, E. Preldzic 5s

Başantrenör: Stefanos Dedas

 Darüşşafaka Tekfen 

K. Özmızrak 2s, M. Akay 4s, M. Baygül 11s, E. Koşut, B. Demir, S. Kidd 8s, D. Özdemiroğlu 3s, O. Savaş 21s, T. Douglas 19s, Z. Peiners, J. Diebler 8s, J. Evans 9s

Başantrenör: Selçuk Ernak

5 faulle çıkan oyuncular: Andy Rautins, Marcus Slaughter, D.J. White (Bahçeşehir Koleji)

1. Çeyrek: 25-17 (Bahçeşehir Koleji Lehine)
2. Çeyrek: 47-40 (Bahçeşehir Koleji Lehine)
3. Çeyrek: 69-58 (Bahçeşehir Koleji Lehine)