BEKO'NUN YENİLİKÇİ TEKNOLOJİLERİNDEN SAĞLIKLI YAŞAMA DESTEK

Ekonomi Cuma 06 Eylül 2019 11:27

Beko, IFA'da sağlıklı yaşamı destekleyen teknolojileriyle dikkat çekiyor. Beko, bu yıl fuarda düzenlediği basın toplantısında sebze ve meyveleri hasat tazeliğinde koruyan inovatif teknolojisi HarvestFresh'i dünyaya ilk kez tanıttı.

Beko'nun yenilikçi teknolojilerinden sağlıklı yaşama destek

Dünyanın önde gelen ev teknolojileri üreticisi Beko, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA’da sağlıklı yaşama yardımcı ürün ve teknolojilerini sergiliyor.

Beko’nun 140’tan fazla ülkede faaliyet gösterdiğini belirten Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, markanın global başarı öyküsünü anlattı. Dinçer şunları söyledi: “Türkiye’den çıkıp dünyaya yayılan Beko markamızın bu başarısının ardında her ülke tüketicisinin ihtiyaç, alışkanlık ve yaşam tarzlarına uygun, hayatı kolaylaştıran teknolojiler geliştirmesi yer alıyor. Türkiye’de de 1300’e yakın Beko mağazamız ile güçlü bir bayi ağına sahibiz. Önümüzdeki dönemde Beko bayi sayımızı daha da artırmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz aylarda başlattığımız 100 Kadın Bayi projemizle kadın bayi ekosistemimizi de genişletiyoruz. Altı ay içinde 600’ü aşkın kadın girişimci bayilik için başvurdu, bugüne kadar 14 bayiyi açtık. Beko hem Türkiye hem de dünyada büyümeye devam ediyor.”

Can Dinçer sözlerini şöyle sürdürdü: “Fayda odaklı bir marka olarak, sağlıklı yaşamı teşvik ediyor; FC Barcelona, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı ve Beşiktaş Futbol Takımı ile yürüttüğümüz iş birlikleri ile sporu destekliyoruz. Beko teknolojileriyle sağlıklı beslenmeye yardımcı olurken, zamandan kazandıran çözümleriyle tüketicilerinin sevdiklerine ve kendilerine daha fazla zaman ayırmasına da destek oluyor.”

Beko, IFA’daki basın toplantısında ilk kez HarvestFresh buzdolabı teknolojisini tanıttı. Beko HarvestFresh teknolojisi, gün ışığı döngüsünü taklit ederek meyve ve sebzelerin hasat edildikleri günkü kadar taze muhafaza edilebilmelerini ve içerdikleri vitaminleri daha uzun süre korumalarını sağlıyor. Buzdolaplarının sebzelik bölmesine yerleştirilen inovatif aydınlatma teknolojisi ile meyve ve sebzelerin vitamin değerleri korunuyor. Araştırmalar*, A ve C vitamin içeriğinin daha uzun süre korunmasına yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. HarvestFresh teknolojisine sahip buzdolapları 2020 yılında pazara sunulacak.

Vakum Blender
Yiyecekleri blenderdan geçirirken oksidasyon oluşursa besin değeri kaybına yol açar. Vakum Blender, sürahinin içindeki havayı çıkartarak oksidasyonu önlüyor. Böylece meyve ve sebzelerin besin değerini uzun süre koruyor. Ayrıca doğal renginde meyve ve sebze suları hazırlarken, C vitamini değerlerini de standart blenderlara göre daha iyi koruyor. Bu blenderla bir gece önce hazırladığınız içeceği sabah besin değerinde bir azalma olmadan tüketebilirsiniz.