Fon24_Sag

'BENİ YARDIMCISI YAPARSA OLURUM'

Siyaset Cuma 11 Mayıs 2018 17:17

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "(Akşener'in cumhurbaşkanlığı seçiminde ikinci tura kalması) Beni yardımcısı yaparsa olurum. Hiç öyle bir kompleksim yok benim. Hiç düşünmeden." dedi.

'Beni Yardımcısı Yaparsa Olurum'

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bir otelde basın ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan İnce, halkla aralarında gönül köprüsü kurmaya çalıştıklarını belirterek, dün Hakkari meydanında İzmir Marşı eşliğinde ellerinde Türk bayraklarıyla miting yaptıklarını, gönül köprüsünün bu olduğunu ifade etti.

Yapmak istedikleri şeyin 81 milyonu barıştırmak olduğunu anlatan Muharrem İnce, "3B" adını verdikleri barışmak, büyümek ve bölüşmek projelerini hayata geçireceklerini bildirdi.

Türkiye'nin her yerinde büyük bir değişim isteği gördüğünü aktaran İnce, "Müthiş bir şey bu. Size söyleyeyim, bu iş oldu tamam." dedi.

İnce, ekonomiye ilişkin eleştirilerini sıralayarak, "Doktor hastaya doping ilaçlarını verdi, hızlı koştu ama kalp krizi kapıda bekliyor. Hastayı kalp krizi kapıda bekliyor, ekonomimizi de ekonomik kriz kapıda bekliyor. Böyle bir ülke yönetimi olmaz. Bu ülkeyi çağdaş ülkelerde olduğu gibi yöneteceğiz hep birlikte." değerlendirmesinde bulundu.

"Her ve iş her aileye ev"
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce, sloganlarının "her eve iş, her aileye bir ev" olduğuna değinerek, "Her eve iş, her aileye ev, bunu başarabiliriz. 3,5 tarafı denizlerle çevrili bu güzel ülkede ne yazık ki soygunlar, hırsızlıklar yüzenden hepimiz fakir yaşıyoruz." diye konuştu.

İnce, terörle amansız şekilde mücadele edeceklerini, bölgede yetişen fındık ve çaydaki sorunları bildiklerini vurgulayarak, tarım ve hayvancılıktaki sorunları çözeceklerini kaydetti.

İnce, yardımcılarını ise toplumu kucaklayacak kişiler arasından seçeceğini açıkladı.

"Hiç öyle bir kompleksim yok benim"
Bir gazetecinin "Meral Hanım çok iddialı ikinci tura kalacağına dair. Şayet ikinci tura Meral Hanım kalırsa ne düşünürsünüz, siyaseti bırakır mısınız?" sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Beni yardımcısı yaparsa olurum. Hiç öyle bir kompleksim yok benim. Hiç düşünmeden. Beni yardımcısı yaparsa olurum, otobüsün üstüne binerim, karış karış Türkiye'yi gezerim seçilmesi için. Biz memleket derdindeyiz ya Muharrem İnce'ye koltuk aramıyoruz ama şundan emin olun ben öyle bir kadroyla, öyle bir ekiple, öyle liyakat sahibi insanlarla yöneteceğim ki bu ülkeye demokrasi gelecek, önce demokrasi."