BODRUM ANTİK TİYATROSUNU ÖLÜMSÜZ ŞARKILARLA GAZİNOYA ÇEVİRDİ

Magazin Salı 20 Temmuz 2021 04:18

Kerkisolfej Yaz Konseri kapsamında yaklaşık bir yıl sonra yeniden Bodrum Antik Tiyatro'da konser veren Türk müziğinin en başarılı seslerinden Ayta Sözeri, etkinlik alanını saatler öncesinden doldurmayan hayranlarını tam anlamıyla mest etti.

BODRUM ANTİK TİYATROSUNU ÖLÜMSÜZ ŞARKILARLA GAZİNOYA ÇEVİRDİ

BENİM PAŞAM ZEKİ MÜREN

Konserin ilk bölümünde Türk sanat müziğinin seçkin eserlerine yer veren Sözeri ''Herkesin gönlüne taht kurmuş biri, bir paşası, bir sultanı vardır muhakkak... Benim paşamızda Zeki Müren, nur içinde yatsın. Sevgi ve özlemle anıyorum.'' diyerek etkinlik alanında büyük bir alkış tufanı kopardı.

AYTA AĞLADI, BODRUM AĞLADI...

Şarkı aralarında zaman zaman dinleyicileri ile sohbet eden Sözeri, seslendirdiği ''İkimiz Bir Fidanız'' adlı eserin ardından buğulu gözlerle ''Eskiden ailemle birlikte Almanya-Türkiye, Türkiye-Almanya arasında rahmetli babacığımın vazgeçemediği kasetleriyle dinlediğimiz bir şarkıydı.'' diyerek konseri takip eden hayranlarına duygu dolu anlar yaşattı. Bazı hayranlarının gözyaşlarını tutamaması karşısında bir kaç saniyelik bir sessizliğe bürünen başarılı şarkıcı, takip ışıklarının kapatılmasını isteyerek dolan gözlerini gizlemeye çalıştı.

İlk bölümü Gülse Birsel'in kendisine gönderdiği mesaj üzerine 'Bülent Özdemir'in ölümsüz bestesi ''Kaçak'' ile noktaladı.

Konserinin ikinci bölümün siyahın bir sahne kıyafeti tercih eden Ayta Sözeri, ritmi yükselterek Bodrum Antik tiyatroyu coşturdu. Yaklaşık iki saat süren sahne performansını alkışlar eşliğinde noktalayan başarılı şarkıcı, seyircilerin yoğun isteği üzerine sahneye geri dönerek ''Yanayım yanayım'' şarkısına bis yaptı.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR