hb 2 ekonomi

BORSA İSTANBUL'DA GONG ANATOLIA GENEWORKS İÇİN ÇALDI

Ekonomi Cumartesi 23 Ekim 2021 07:00

Yüzde 100 Türk sermayeli biyoteknoloji firması Anatolia Geneworks, başarılarla dolu yolculuğunun 11. yılında halka açıldı.

BORSA İSTANBUL'DA GONG ANATOLIA GENEWORKS İÇİN ÇALDI

Yüzde 100 Türk sermayeli biyoteknoloji firması Anatolia Geneworks, başarılarla dolu yolculuğunun 11. yılında halka açıldı. 21 Ekim Perşembe günü yapılan törende Borsa İstanbul’un açılış gongu Anatolia Geneworks için çaldı. Yatırımcılardan büyük ilgi gören Anatolia Geneworks payları, 21 Ekim’de Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergün’ün açılış konuşmasını yaptığı törende, Anatolia Tanı ve Biyoteknoloji Ürünleri Ar-Ge San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Akyüz ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Merkezi Direktörü Dr. Elif Akyüz halka arz süreciyle birlikte şirketin gelecek vizyonunu paylaştı.

Ak Yatırım liderliğinde toplam 30 üyeden oluşan geniş kapsamlı bir konsorsiyum aracılığı ile gerçekleştirilen Anatolia Geneworks’un halka arzında toplam 20.000.000 TL nominal değerli paylara 113.032 yatırımcıdan, 9,75 kat talep toplandı. Sermaye artışı ve ortak satışı yoluyla gerçekleştirilen arzda, Anatolia Geneworks’e ait payların ek satış hakkıyla birlikte, yüzde 20,9’u arz edildi ve halka arz büyüklüğü 516.982.500 TL olarak gerçekleşti. Arzda, payların dağılımı yüzde 10 yurt dışı kurumsal, yüzde 30 yurt içi kurumsal, yüzde 59’u yurt içi bireysel yatırımcılar ve yüzde 1’i şirket çalışanları olarak gerçekleşti.

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR