CAN BAYDAR'IN İLK SOLO PROJESİ YAYINDA!

Magazin Salı 20 Ağustos 2019 09:10

Türkiye'nin önde gelen alternatif rock gruplarından Gece'nin solisti ve ''Ben Öldüm'', ''Bana Bir şarkı Söyle'', ''Yarım'' gibi çok sevilen şarkıların yazarı Can Baydar ''Ömür Dedikleri'' şarkısının remix versiyonunu dinleyicisiyle buluşturdu.

CAN BAYDAR'IN İLK SOLO PROJESİ YAYINDA!

Solo kariyerinin ilk projesi olan ve Mayıs ayında yayınlanan söz ve müziği Can Baydar'a, düzenlemesi Harun Tekin ve Efe Demiral'a ait olan şarkı Babajim Stüdyoları'nda kaydedildi. Can Baydar'a vokalde Fatma Turgut davulda ise Cem Aksel eşlik etti.

Can Baydar; alternatif müziğe yeni bir yaklaşımla baktığının habercisi olan ''Ömür Dedikleri'' şarkısının remix versiyonunu Serkan Çeliköz ile birlikte tamamladı.

Can Baydar; Sıla ve Koray Candemir gibi birbirinden değerli ve farklı tarzdaki sanatçılara besteler vererek çok yönlü müzisyen kimliğinin de altını çizerek, “Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku” ve “Hesapta Aşk'' sinema filmlerine müziği ile katkı sağlayarak birçok reklam müziğine de hayat verdi.

Önemli festivallerde ve ülke çapında sayısız üniversite konserinde dinleyicileriyle bir araya gelen Can Baydar, Nilüfer'in 13 düet albümünde ''Başıma Gelenler'' şarkısını da Nilüfer ile birlikte yorumlamış ve çok sevilmişti.