​DEDEMAN YURT DIŞI YATIRIMLARINA KAZAKİSTAN'DA DEVAM EDİYOR

Ekonomi Cumartesi 30 Eylül 2023 07:00

Yeni otel projeleri ile büyüme stratejisine hız kesmeden devam eden Dedeman Hotels & Resorts International, yurt dışı otel yatırımlarında da ivmesini hızlandırdı.

​DEDEMAN YURT DIŞI YATIRIMLARINA KAZAKİSTAN'DA DEVAM EDİYOR

Geçmiş yıllardaki yurt dışı otel tecrübelerinin yanı sıra, Kazakistan’da konumlanan “Park Dedeman Almaty” ile yurt dışındaki aktif üçüncü otelini açmaya hazırlanıyor. Markanın Kazakistan’daki ikinci oteli olacak Park Dedeman Almaty; modern tasarım çizgileriyle dizayn edilmiş 110 odası, bölgenin botanik ruhunu yansıtan garden restoranı ve roofu, geniş toplantı odaları ve spor salonunun yanı sıra, spa’sı, fitness salonu ve kapalı havuzu ile şehri ziyaret eden misafirlerine hizmet verecek. 

28 Eylül 2023 tarihinde Dedeman İstanbul’da gerçekleştirilen imza töreninde, Dedeman Turizm Yönetimi, Do-Kar Turizm ve Rams Global arasında gerçekleştirilen iş ortaklığı ile 2023’te açılması planlanan Park Dedeman Almaty için management sözleşmesi imzalandı. 

Dedeman Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman ile Dedeman Grubu üst düzey yöneticilerinin ev sahipliği yaptığı törene; RAMS Global ailesinden Devran Bülbül ve turizm yatırım temsilcisi Cem Ciritci, DO-KAR Turizm şirketinden Yönetim Kurulu üyeleri Ali Karınca ve Bülent Mutlu Doğru, Dedeman markasına uzun yıllar emek veren turizmci Ergün Demiray ve Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Müberra Eresin başta olmak üzere birçok davetli katıldı.  

Kazakistan’ın cazibe merkezi Almaty’de Dedeman bayrağı dalgalanacak

Almaty, Kazakistan'ın güney doğusunda çok sayıda alışveriş merkezi, restoranları, otelleri ve gazinoları ile oldukça zengin bir sosyal yaşam alanı sunuyor. Ülkenin eski başkenti ve Orta Asya'nın en gelişmiş kozmopolit şehri olan Almaty; kültürel, ekonomik ve ticari bir merkez olarak da kabul ediliyor. 

Çevresi dağlarla örülü, büyük parkları, geniş caddeleri, sanat müzeleri, sosyalist dönemin izlerini taşıyan yapılarıyla bir turizm cenneti olan şehrin merkezinde yer alan Park Dedeman Almaty; Atakent Mall’ın karşısında, bölgenin en büyük botanik parkına, fuar alanına ve en prestijli alışveriş merkezi Esentai'ye 5 dakika uzaklıkta konumlanıyor. 

“Dedeman markasını Türki Cumhuriyetler’de otel açarak büyütmek istiyoruz”

Yaptığı konuşmada, son iki yılda Dedeman markası olarak bir maraton koştuklarını belirten Dedeman Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman; “Attığımız her bir imza, açılışını gerçekleştirdiğimiz her bir otel bizi yeni duraklara taşırken, bölge istihdamına katkı sağlama olanağı da buluyoruz. 1966'da kurulmuş bir marka olarak her zaman yerli ve milli olmakla övünüyor, bunun yanında yurt dışındaki Moldovya, Taşkent, Bulgaristan, Suriye ve Moskova’daki tecrübelerimizle gurur duyuyoruz. Bu nedenle Dedeman markasına Türki Cumhuriyetler’de otel açmanın yakışacağını düşünüyorum. Türkiye’nin 81 ilinde Dedeman bayrağını dalgalandırma hedefimizle birlikte yurt dışında daha da büyümek istiyoruz. CIS ülkeleri, Orta Doğu ve Avrupa’da yatırımcı görüşmelerimiz devam etmekte. Bakü ve Çimkent’te yeni projelerimiz yolda” dedi.

“Üç güçlü Türk firmasının Kazakistan ekonomisine katma değer sağlaması gurur verici”

İmza töreninde konuşan RAMS Global Temsilcisi Cem Ciritci; “Kazakistan'da faaliyet gösteren bir firma olarak, 25 binden fazla çalışanımız ve 100’ün üzerinde tamamladığımız projeyle bölgede lider konumdayız. Aynı zamanda bir Türk şirketi olarak Kazakistan'daki konumumuz son derece önemli. Kazakistan, Orta Asya'nın önde gelen ülkesi; Almaty ise ülkenin en gelişmiş şehri. Bu nedenle Dedeman’ın Almaty’de olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Bir Türk iş insanı olarak burada Dedeman ve Do-Kar ile birlikte yeni projelere imza atmaktan mutluluk duyuyorum. Üç güçlü Türk firmasının Kazakistan ekonomisine katma değer sağlaması gurur verici. Temennimiz bu projelere yenilerini eklemek” diye konuştu.


ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR