EFNAN BİTKİSEL KARIŞIM KAÇ PARA?

Sağlık Salı 11 Mayıs 2021 23:20

Efnan bitkisel karışım kaç para?

Efnan bitkisel karışım kaç para sorusu, bu ürün hakkında en çok merak edilen konulardan birisidir. Ürün ile ilgili net bir fiyat vermek ise yanıltıcı olabilir, ancak şunu belirtmek gerekir ki; pek çok kişi için kolay satın alınabilir seviyede yer alır. Çoğu bütçeyi zorlamayacak seviyededir.

EFNAN BİTKİSEL KARIŞIM NASIL ÜRETİLİR?

Efnan bitkisel karışım nasıl üretilir diye merak ediyorsanız, bu ürünü elde etmek için bazı özel yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler ise doğal yöntemlerdir. Yani efnan doğal usuller ile elde edilir. Bu sebeple herhangi bir fabrikasyon işlemine uğramaz.

EFNAN BİTKİSEL KARIŞIM İÇİNDE NE VAR?

Efnan bitkisel karışım içinde ne var diye merak edenler için, bu ürünü hazırlarken 11 farklı malzeme kullanılıyor. Bu malzemeler bitki kökleri, çekirdekler ve tohumlar olarak öne çıkıyor. Efnan içerisinde bulunan malzemeler doğal malzemeler olarak öne çıkıyor. Bu da ürünün hem içeriğinin hem de elde ediliş şeklinin doğal olduğunu gösteriyor.

Efnan bitkisel karışım içeriği ise şu şekilde:

·        Çörek otu

·        Fatma Ana Eli Otu

·        Havlıcan

·        Üzüm Çekirdeği

·        Hurma Çekirdeği

·        Keten Hotumu

·        Zerdeçal

·        Nar Çekirdeği

·        Isırgan Tohumu

·        Tarçın

·        Zeytin Çekirdeği

EFNAN BİTKİSEL KARIŞIMDAKİ HAVLICAN NEDİR?

Efnan bitkisel karışımda bulunan havlıcan, pek çok kişinin ismini ilk defa duyduğu bir bitki olabilir. Türkiye’de çok fazla tüketilen bir bitki olmaması etkilidir.

Havlıcan nedir diye soranlar için, bu bitki türü zencefilgiller familyasında yer alır. Köksapları baharat olarak kullanılan bitkinin Anavatanı Laos, Hindistan ve Güneydoğu Asya’dır. Mızraksı olan çiçekleri pembe ya da beyaz olabilir.

Efnan bitkisel karışım içerisinde bulunan havlıcan, mutfakta kullanılabildiği gibi tıp alanında da kullanılan bir bitkidir.

Aslen acımsı bir tadı vardır. Kökleri ile toprak altında bulunan gövdesi kurutulur. Böylece baharat elde edilir.

Havlıcan en çık Endonezya ile Güneydoğu Asya mutfağında kullanılır. Bununla birlikte, Orta Çağ döneminde Avrupa mutfağında da kendine yer bulmuştur. Görünüm olarak zencefili andırsa da tadının farklıdır.

EFNAN BİTKİSEL KARIŞIMDAKİ FATMA ANA ELİ OTU NEDİR?

Efnan bitkisel karışım  içerisinde yer alan ve az bilinen bir başka bitki ise Fatma Ana Eli otudur. Bu bitki hem kurak hem de yağışlı olan bölgelerde yetişebilir. Daha çok Arabistan Yarımadası’nda görülür. Odunsu bir görünüme sahiptir. İlginç olan ise, yağmurlu havalarda yaprak açar ve yaprakları el şeklini andırır.

Efnan bitkisel karışım içerisinde de bulunan Fatma Ana Eli otunun çeşitli sağlık sorunlarına iyi geldiği ifade edilir. Bazı aktarlarda kuru kök şeklinde satılır.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR