​EMİL GÜZELİŞ, DÜNYA MÜCEVHER SEKTÖRÜNE YÖN VEREN 40 İSİMDEN BİRİ OLDU

Ekonomi Cumartesi 30 Eylül 2023 10:09

Türkiye'nin pırlantalı mücevher lideri Zen Pırlanta'nın Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş, Hong Kong'da gerçekleştirilen 40th Edition of Jewellery & Gem World Hong Kong (40. Mücevher ve Doğal Taş Dünyası) Fuarı kapsamında Jewellery World Awards'de (Mücevher Dünyası Ödülleri) uluslararası ödülle onurlandırıldı.

​Emil Güzeliş, Dünya Mücevher Sektörüne Yön Veren 40 İsimden Biri Oldu

Türkiye’nin pırlantalı mücevher lideri Zen Pırlanta’nın Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş, Hong Kong’da gerçekleştirilen 40th Edition of Jewellery & Gem World Hong Kong (40. Mücevher ve Doğal Taş Dünyası) Fuarı kapsamında Jewellery World Awards’de (Mücevher Dünyası Ödülleri) uluslararası ödülle onurlandırıldı.

Emil Güzeliş, 340 milyar dolarlık dünya mücevher sektörünün şekillenmesine katkıda bulunan ve önemli bir fark yaratan, olağanüstü başarıya sahip 40 kişi arasındaki yerini aldı. Güzeliş’e ödülü sunulurken, dünyanın en iyi mücevher koleksiyonlarını yaratmadaki tutkusu, uzmanlığı ve kararlılığı vurgulandı.

“Ülkemizi dünya çapında temsil etmekten gurur duyuyoruz”

Ödülü Informa Asya Piyasaları Kıdemli Başkan Yardımcısı David Bondi’nin elinden alan Emil Güzeliş, şu değerlendirmelerde bulundu: “Zen Pırlanta olarak Türkiye’deki mağazalarımızın yanı sıra yurt dışındaki mağazalarımızla ve her yıl rekor kırdığımız ihracat faaliyetlerimizle ülkemizi dünya çapında temsil etmekten gurur duyuyoruz. Markamıza, mağazalaşmaya ve üretimimize yatırım yapmayı sürdürüyoruz. Bu çerçevede, kısa süre önce fabrikamıza yaptığımız yatırımla, dünyanın en büyük pırlantalı mücevher tesisleri arasındaki yerimizi aldık. Böylelikle ticari faaliyetlerimizi geliştirerek, ekonomiye ve istihdama sağladığımız katkıları artırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Elde ettiğimiz başarılarla ülkemizi yurt dışındaki arenalarda temsil etmeye devam edeceğiz.”

Emil Güzeliş ile birlikte ödül alan 40 isim arasında Dünya Pırlanta Konfederasyonu Başkanı Gaetano Cavalieri, Dünya Doğal Pırlanta Konseyi Başkanı Stephen Lussier, Dünya Pırlanta Borsaları Federasyonu Başkanı Yoram Dvash,  dünyanın en ünlü pırlanta laboratuvarı GIA’in (Amerikan Gemoloji Enstitüsü) Başkanı Susan Jacques,  dünyanın en büyük mücevher mağazası zincirlerinden Chow Tai Fook’un Genel Müdürü Kent Wong Siu-Kee, ünlü mücevher markalarında Van Cleef & Arpels’in Başkanı Nicolas Bos gibi isimler yer aldı.

ABONE OL