"EN GÜZEL TEKNE ARKADAŞIN TEKNESİ"

Magazin Cumartesi 15 Mayıs 2021 04:21

Nebahat Çehre, doktor kontrolüne geldiği Nişantaşı'nda objektiflere yansıdı.

"EN GÜZEL TEKNE ARKADAŞIN TEKNESİ"

Ünlü oyuncu, bu dönem güneyde yazlık bölgelerde yükselen kira fiyatlarına isyan edip “Ayda 100 bin lira istiyorlar yazlık yerlerdeki evlere. Benim yazlığım yok, en güzel yazlık arkadaşın yazlığı, en güzel tekne arkadaşın teknesi. En iyisi bu” diye konuştu. Ayağının şiştiğini ve bu nedenle fizik tedaviye geldiğini anlatan Türk Sineması’nın ünlü ismi, pandemide evde oturmaktan sıkıldığını anlatıp “Doktora geldim, ayağım şişiyor, fizik tedaviye giriyorum. Herkes gibiyiz evdeyim, evde oturmak tabii sıkıyor, asosyal oluyorsunuz, dostlarınızla olamıyorsunuz. Bir şansım var şehir içinde büyük bir sitede oturuyorum orada geniş bir yürüyüş alanım orada idare ediyorum” dedi.

Ünlü isim, henüz tatil planı yapmadığını da belirtip bu dönemde güneyde yazlık bölgelerde kiralık ev fiyatlarının artmasından dert yanıp, şöyle konuştu: “Yazlık yerlerde fiyatlar fırlamış daire parası neredeyse. Ayda 100 bin lira istiyorlar yazlık yerlerdeki evlere. Ne fırsata çevrilmiyor ki o çevrilmesin. Maalesef öyle. Bayramda planım yok, dostlarıma gidiyorum gidecek yerler var ama yasak durumlarına göre. Benim yazlığım yok, en güzel yazlık arkadaşın yazlığı, en güzel tekne arkadaşın teknesi. En iyisi bu. Eğer gidersek tabii”

Çehre ayrıca ekranda olmayı özlediğini ancak klasik evde oturan anne rollerinden bıktığını ve bu nedenle projeleri geri çevirdiğini “Ben de özledim ama o ekrana artık bir kararla çıkıyorum; benim istediğim, bana uyan tarzda rol çıkarsa ekrana döneceğim, yoksa bu şartlarda dönmeyi düşünmüyorum. Ben değişik karakter istiyorum. Klasik o anne tipinden çıkmak istiyorum tabii anne yaşındayım ama o anlamda söylemiyorum. Biz yaşta kadınların toplumda ne kadar faydalı olan meslekleri var değil mi? Klasik evde oturan anne, gelini ile oğluna hakimiyet kuran anneden artık bıktım. Sıra dışı roller işitiyorum. Beğensem de beğenmesem de bütün dizileri izliyorum zaman geçsin diye” diyerek anlattı.

Nebahat Çehre, son dönemde takipçisi çok olan isimlere dizilerde daha fazla rol verildiği sorularına ise farklı bir bakış açısı getirip, dizi ve sinema sektöründe yakışıklı ya da güzelliğe rağbet edildiği tespitinde bulundu. Çehre, bu konudaki soru üzerine “Türkiye’de ya yakışıklı olacaksın ya da güzel olacaksın o zaman bütün kapılar açılıyor bu durum oldum olası var. Oyunculuğun okulu da olmadığı için ancak koçlardan alanlar, akıllı insanlar kendini yetiştiriyor, dansına kadar eğitimin alıyorlar. Bu belli oluyor geldikleri yeri hak ediyorlar. Düzen bu” MAZLUM AYDIN 

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR