EN TEHLİKELİ ÜNLÜ 'AVRİL LAVİGNE'

Magazin Salı 19 Eylül 2017 11:36

"McAfee En Tehlikeli Ünlüler Listesi" açıklandı. Bu yılın en tehlikeli ünlüsü Avril Lavigne oldu...

En tehlikeli ünlü 'Avril Lavigne'

“McAfee En Tehlikeli Ünlüler Listesi” açıklandı. Bu yılın en tehlikeli ünlüsü Avril Lavigne oldu.

McAfee, “En Tehlikeli Ünlüler” listesinin 11.’sini açıkladı. Listede Kanadalı şarkıcı Avril Lavigne, 2017 yılı internet aramalarında zararlı internet siteleri ve yazılımlara en çok yönlendirme potansiyeli taşıyan ünlü olarak birinci sırada yer aldı. Önceki yıllardaki araştırmalardan farklı olarak bu yıl, listede ağırlıklı olarak müzisyenlerin bulunması dikkat çekti. “Ünlü İsmi + free mp3 (bedava mp3)” aramasının ise en çok tehlike taşıyan arama kelimeleri olduğu belirlendi.

İKİNCİ SIRADA BRUNO MARS VAR

Dünyada 40 milyondan fazla albümü satılmış, Kanada’nın dünya çapında en çok satış rakamına ulaşmış ikinci müzisyeni olan Avril Lavigne, bu listede zirvede yer alan ilk kadın olarak da öne çıktı. Bruno Mars, bu yıl ilk kez yer aldığı listeye ikinci sıradan girdi. Listedeki diğer ünlüler ise sırasıyla Carly Rae Jepsen, Zayn Malik, Celine Dion, Calvin Harris, Justin Bieber, Diddy, Katy Perry ve Beyonce oldu.

“En Tehlikeli Ünlüler” çalışmasını değerlendiren McAfee Baş Güvenlik Yöneticisi Gary Davis, “Günümüz dijital dünyasında, beğenilen ünlülerin videolarını, filmlerini, müziklerini, elektronik cihazlara hızlıca indirme isteğinin, güvenlik gereksiniminin önüne geçtiğine şahit oluyoruz. İnternet kullanımında yavaşlamak, indirilebilir içeriklere ulaşırken kullanılan bağlantılara dair risklerin farkına varmak, herhangi bir linke tıklamadan önce bir kez daha düşünmek, çevrimiçi güvenlikte önemli bir unsurdur” dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR