​ENERJİSA AKADEMİ İŞ BİRLİKLERİYLE SEKTÖRÜN GELECEĞİNE YÖN VERİYOR

Ekonomi Çarşamba 20 Eylül 2023 07:00

Enerjisa Üretim, enerji sektörünün sürdürülebilirliğini sağlama vizyonu kapsamında, enerji sektöründe nitelikli çalışan yetiştirilmesi amacıyla Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlilerine eğitim düzenledi.

​Enerjisa akademi iş birlikleriyle sektörün geleceğine yön veriyor

Enerjisa Üretim, enerji sektörünün sürdürülebilirliğini sağlama vizyonu kapsamında, enerji sektöründe nitelikli çalışan yetiştirilmesi amacıyla Manisa Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlilerine eğitim düzenledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 11-13 Eylül'de gerçekleştirilen eğitim programı kapsamında Enerjisa Üretim'in İstanbul Ataşehir'de bulunan merkez ofisini ve Balıkesir'de bulunan Balıkesir Rüzgar Enerji Santralini ziyaret eden akademik kadro, öncelikli olarak Enerjisa Üretim hakkında detaylı bilgiler alırken rüzgar enerjisinin temelleri, enerji piyasaları, elektrik üretim teknolojileri, enerji santralleri optimizasyonu ve varlık yönetimi, proje mühendisliği, proje geliştirme ve izin süreçleri gibi sektörün temel unsurlarıyla ilgili alanında uzman profesyonellerden eğitimler alma fırsatı yakaladı.

Söz konusu program kapsamında, öğretim görevlileri Enerjisa Üretim'in merkezi kontrol odası Senkron'u da ziyaret ederken, VR teknolojisi kullanılan alanları deneyimleme fırsatı yakaladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, özellikle yenilebilir alanda sektörün gelişmesi ve sürdürülebilir olması açısından eğitimin çok önemli bir yeri olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

'Enerjisa Üretim olarak odağımız sektörümüzün büyümesi, gelişmesi ve güçlenmesi ve bu bakış açısıyla geleceğimiz olarak gördüğümüz gençlerimize destek vermek bizim için oldukça önemli. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu ile yaptığımız iş birliğiyle sektördeki insan kaynağının gelişimine katkıda bulunmaya odaklanıyoruz. Akademisyenleri Enerjisa Üretim merkez ofisimizde ve santrallerimizde ağırlayarak iş birliği kapsamında sektöre yönelik paylaşımlarda bulunmak bizler için değerli. Protokol sayesinde de sektöre nitelikli profesyoneller yetiştirmeye olan taahhüdümüzü bir kez daha göstermeyi amaçlıyoruz.'


ABONE OL