ENKA AÇIKHAVA BULUŞMALARI'NIN SON KONUĞU TEOMAN

Magazin Salı 27 Ağustos 2019 14:41

Yaz aylarında, açıkhava sahnesinde birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapan ENKA, 4 Eylül'de Teoman'ın sahne alacağı unutulmaz bir konser ile 31. Yıl Açıkhava Buluşmaları'na nokta koyuyor. Türk rock müziğinin başarılı isimlerinden Teoman, sevilen şarkılarını ENKA sahnesinde hayranları ile buluşturacak.

ENKA Açıkhava Buluşmaları'nın  Son Konuğu Teoman

 

 

 

 Türk rock müziğinin önemli  seslerinden Teoman, 4 Eylül Çarşamba akşamı saat 21.15’te ENKA Açıkhava‘da sahne alacak. Rock müziğine birbirinden özel şarkılar, albümler ve performanslar hediye eden Teoman, dillere pelesenk olmuş şarkılarını ENKA’da seyirciler ile hep bir ağızdan söyleyecek. Müzik kariyerine, 1986 yılında kurduğu “Mirage” adlı grupta vokal olarak başlayan Teoman, daha sonra Mavi Sakal, Indians, Black Rose gibi gruplar ile çalıştı. Kendi adını verdiği, ilk albümü “Teoman”ı 1996 yılında piyasaya süren sanatçı, aynı yıl Roxy Müzik Yarışması‘nda “Ne Ekmek Ne de Su” şarkısı ile en iyi beste ödülünü, “Yollar” şarkısı ile de en iyi söz ödülünü kazandı. Teoman, sırasıyla “O”, “17”, “Gönülçelen”, “Teoman 2003”, “En Güzel Hikâyem”, “Renkli Rüyalar Oteli” ve remix albümleri ile müzik severlerin kalbinde çok özel bir yer edindi. Kült haline gelmiş şarkılarını sevenleri ile birlikte söyleyecekTeoman, yıldızların altında, 31. Yıl ENKA Açıkhava Buluşmaları’na ihtişamlı bir nokta koyacak.

Buluşmalar ENKA Oditoryum’a taşınıyor!

ENKA’nın yıl boyunca sanatseverlerle buluşturduğu etkinlikler, 1 Eylül’de Trio Hexis konseri ile birlikte Oditoryum’a taşınıyor. Gökhan Aybulus (piyano), Erkin Onay (keman), Çağ Erçağ (Viyolonsel)  üçlüsünden oluşan  Trio Hexis, L.v. Beethoven, İlhan Baran ve F. Mendelssohn’un eserlerinden oluşan repertuarı ile ilk kez seyirci karşısına çıkacak.