ESKİ EFESLİ HONEYCUTT HAYATINI KAYBETTİ

Spor Cumartesi 07 Temmuz 2018 20:59

Bir dönem ülkemizde Anadolu Efes formasını giyen ABD'li basketbolcu Tyler Honeycutt, 27 yaşında hayatını kaybetti.

Eski Efesli Honeycutt Hayatını Kaybetti

Geçtiğimiz saatlerde, ABD basınında yer alan haberlere göre, Honeycutt'ın polislerle girdiği çatışma sonrasında, Sherman Oaks'ta bir eve saklandığı ve evin önüne barikat kurduğu belirtilmişti. Ancak daha sonra Los Angeles Polis Departmanı, evden herhangi bir cevap gelmemesi üzerine SWAT ekiplerinin etrafı sarılı olan eve girdiklerini, belirtilen iddiaların aksine evdeki kişinin ölü olarak bulunduğunu ve polis kurşunuyla vurulmadığı açıklamıştı.

Konuyla ilgili herhangi bir netlik olmasa da, Honeycutt'ın son olarak formasını giydiği Rus takımı Khimki, sosyal medya hesaplarından ABD'li oyun kurucunun hayatını kaybettiğini duyurdu. Yapılan Paylaşımda, "Tyler Honeycutt hayatını kaybetti... Oyuncunun menajeri Sayın Aaron Mintz, Honeycutt'ın ölüm haberini doğruladı. Tyler'ın ailesine ve arkadaşlarına başsağlığı dileriz. Huzur içinde uyu Tyler..." ifadeleri kullanıldı. 

UCLA çıkışlı olan Tyler Honeycutt, 2011-2013 yılları arasında Sacramento Kings formasını giydi. Daha sonra kariyerine Avrupa'da devam eden Honeycutt, iki sezon Khimki'de oynadıktan sonra, 2016-2017 sezonunda Anadolu Efes formasını giydi. 2017'deki Basketbol Süper Ligi All-Star'da smaç şampiyonu olan Tyler Honeycutt, bir sezon aranın ardından eski takımı Khimki'ye geri döndü. 27 yaşındaki oyuncu, Rus ekibiyle THY Euroleague'de Playoff ve VTB Birleşik Ligi'nde final oynama başarısını gösterdi.

Tyler Honeycut, 8 gün sonra 28. yaş gününü kutlayacaktı.