GAZİANTEP BASKETBOL SON ŞAMPİYON'A KARŞI

Spor Salı 12 Şubat 2019 16:02

Şahinler, Basketbol Erkekler Türkiye Kupası'nda Anadolu Efes ile karşılaşacak.

Gaziantep Basketbol Son Şampiyon'a Karşı

2019 Basketbol Erkekler Türkiye Kupası'nda Gaziantep Basketbol, çeyrek final maçında son şampiyon Anadolu Efes ile perşembe günü karşılaşacak. 

Şahinler'in bu önemli karşılaşması öncesinde Başantrenör Nenad Markovic ve takımın kaptanı Can Uğur Öğüt, rakiplerinin ne kadar güçlü olduğunu vurgularken, kazanmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacakalarını belirtti.

Nenad Markovic, öncelikle bu organizasyonda yer almaktan dolayı mutlu olduklarını söylerken, "Turnuvanın favorilerinden Anadolu Efes ile karşılaşacağız. Gerek oynadıkları basketbol ile, gerekse de kadro kalitesi olarak sadece ligimizde değil, Euro League'de de iyi işler yapan ve hedefleri olan bir takım. Tek maçlı elemeler her türlü sonuca açıktır. Oyuncularım, lign ilk yarısında gösterdikleri performans ile burada olmayı hak ettiler. Kendi oyunumuzu ve enerjimizi sahaya yansıttığımız zaman her takımı yenecek güçte olduğumuza inanıyorum. Şimdiden tüm takımlara başarılar diliyorum." dedi.

Can Uğur Öğüt ise, Türkiye Kupası gibi önemli bir organizasyonda yer almak, Gaziantep şehrini orada temsil ediyor olmak, bizim için onur ve mutluluk verici,. Rakibimizin güçlü olduğunu biliyoruz. Sahaya çıkıp her zaman yaptığımız savunmayı, Anadolu Efes gibi skorer bir takıma karşı da yaparak, kazanmak için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz." ifadelerini kullandı.