"HAZIRLIK MAÇLARI YENİ OYUNCULARI GÖRMEK AÇISINDAN ÖNEMLİ"

Spor Cumartesi 07 Temmuz 2018 12:41

Bolu'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Evkur Yeni Malatyaspor'un Sportif Direktörü Ali Ravcı, oynayacağı hazırlık karşılaşmalarında, yeni oyuncuları görmek açısından önemli olduğunu söyledi.

Bolu’da sürdürdükleri kamp boyunca 2 hazırlık maçı yapacaklarını söyleyen Ali Ravcı, “Kamp döneminin ikinci etabı Düzce Topuk Yaylası’nda gerçekleşecek. İkinci etapta da 3 yada 4 hazırlık maçı yapmayı düşünüyoruz. Hazırlık maçları şu yüzden önemli; elimizdeki mevcut oyuncuların bize ne verebileceklerini biliyoruz. Aramıza yeni katılan oyuncular oldu, bu hazırlık maçları bizim onları görme açısından done verecek. Ama biz iyi oyuncular olduğunu biliyoruz. Yeni Malatyaspor’a güç katacaklarını da biliyoruz. Umarım kazasız, belasız, sakatlıksız bir sezon yaşarız. Yeni sezon bütün takımlara hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Ravcı, Adem Büyük'ün sakatlığıyla ilgili ise, “Şu ana kadar Adem’in dışında herhangi bir aksilik yaşamadık. Adem, dün antrenmanın bir bölümünde göğüs kafesinin üzerine düştü. Aldığımız sonuca göre ufak bir kırık oluştu. İyileşme süresini doktorlar 3 hafta ile 6 hafta arasında veriyorlar. Bizim için bir şanssızlıktı. Çünkü önemli bir oyuncu Adem. Umarım en kısa zamanda iyileşir ve tekrar antrenmanlarına başlar” dedi.

Transfer çalışamlarına da devam ettiklerini belirten Ravcı, “Yeni Malatyaspor olarak, geçen sene iyi bir performans sergiledik. Bu anlamda oyuncularımız müthiş bir direnç ortaya koydular. Çok güzel maçlarımız oldu. Bu sezon, geçen sezonun üstüne çıkmak zorundayız. hem futbol olarak hem de spor anlamında güzel şeyler olmasını temenni ediyoruz. Aynı zamanda transfer çalışmalarımız da devam diyor. İlerleyen günlerde aramıza katılan oyuncular olacak.” diye konuştu.