HÜSEYİN ALTIN MEZARI BAŞINDA ANILDI

Magazin Cuma 23 Temmuz 2021 19:45

5 yıl önce hayatını kaybeden Türk Halk Müziği ve Arabesk Müziğin efsane sanatçısı Hüseyin Altın, Sütlüce de mezarı başında anıldı.

Hüseyin Altın mezarı başında anıldı

5 yıl önce hayatını kaybeden Türk Halk Müziği ve Arabesk Müziğin efsane sanatçısı Hüseyin Altın, Sütlüce de mezarı başında anıldı.

Neden Saçların Beyazlamış Arkadaş, Dargınım ve Hasret Akşamları şarkıları ile unutulmazlar arasına giren sanatçı Hüseyin Altın beş yıl önce balkondan düşerek yaşamını kaybetmişti. Kızı Hilal Altın, babasının tutkulu hayranları olduğunu belirterek anısını daima yaşatacaklarını ifade etti. Usta şovmen Mehmet Ali Erbil, Hüseyin Altın ile 80'li yıllarda turnelere katıldığını belirterek "Unutulmaz şarkılarıyla daima yaşayacaktır" dedi.

Hüseyin Altın kimdir?
Hüseyin Altın (d. 1 Nisan 1958, Erzurum - 23 Temmuz 2016, İstanbul. Türk arabesk müzik ve halk müzik sanatçısı. 'Neden Saçların Beyazlanmış Arkadaş', 'Dargınım' ve 'Hasret Akşamları' adlı parçalarıyla bilinen sanatçı, "Şerefimle Yaşarım", "Hor Görme Garibi", "Aşk Sürgünü", "Gecelerin Adamı" ve "Kadersizler" gibi filmlerde rol almıştır. İlk albümü Hüseyin Altın adıyla yayınlanmıştır. Evli ve üç çocuk babası olan usta sanatçı evinin balkonundan düşerek ağır yaralanmış, kaldırıldığı özel bir hastanede 23 Temmuz 2016 tarihinde akşam saatlerinde yaşamını yitirmiştir.
Cenazesi Beyoğlu Sütlüce Mezarlığı'na defnedildi.

 

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR