İŞİTME ENGELLİ KIZDAN 3 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR

Güncel Pazartesi 09 Temmuz 2018 13:13

Muğla'nın Bodrum ilçesi Gümüşlük Mahallesi'nde yaşayan işitme engelli 25 yaşındaki Esra Dağ , 6 Temmuz sabahı evden "çöp atmaya gidiyorum" diye çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı.

İşitme Engelli Kızdan 3 Gündür Haber Alınamıyor

Gümüşlük Mahallesi'nde yaşamını sürdüren Dağ, 6 Temmuz sabahı evden "çöp atmaya gidiyorum" diye çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. Ailenin jandarmaya kayıp başvurusunda bulunmasıyla işitme engelli olduğu belirtilen kızın bulunması için çalışma başlatıldı. 

Dağ'ın eniştesi Mehmet Emin,yaptığı açıklamada, "Çöp atmaya gidiyorum diye çıktı, bir daha haber alamadık. Jandarma araştırıyor. Esra'nın kaçırıldığını düşünüyoruz. Jandarma ekiplerine şüphelendiğimiz bir kişinin kimliğini bildirdik, bu kişi üzerinde yoğunlaştılar. Hatta savcılık aracılığıyla cep telefonu sinyal tespiti için çalışma yapılacak." dedi.

Bu kişinin farklı suçlardan sabıkası olduğunu öğrendiklerini iddia eden Emin, "Şüpheli sosyal medya üzerinden tespit edildi. Esra, kendi yaşıtlarının gerisinde biz kız. Kulakları duymadığı için 7-10 yaşındaki çocuktan farkı yok. Kendini iyi ifade edemiyor." diye konuştu.