​KARA KARTALLAR SON ÇEYREKTEKİ OYUNUYLA KAZANDI

Spor Cumartesi 13 Ocak 2018 18:54

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 15. haftasında Beşiktaş Sompo Japan, Demir İnşaat Büykçekmece'yi 78-65 mağlup etti.

​Kara Kartallar son çeyrekteki oyunuyla kazandı

Bertan ERMAN

İlk çeyrekte iki takım da birbirine karşı üstünlük kurmakta zorlandı. Ancak son dakikalarda ivme yakalayan Demir İnşaat Büyükçekmece, Merthan Mutlu'nun son saniye basketiyle ikinci çeyreğe 21-17 önde girdi. Mavi Beyazlılar, özellikle Deniz Kılıçlı ve Burakcan Yıldızlı'nın etkili olmasıyla farkı bir ara 8 sayıya kadar çıkardı. Buna karşılık başta Earl Clark olmak üzere hücumda daha düzenli olmaya başlayan Beşiktaş Sompo Japan, son 3 dakika çinde 12-2'lik bir seri yakaladı ve soyunma odasına 45-40'lık üstünlükle gitti. Skor bakımından kısır geçen üçüncü çeyrek karşılıklı sayılarla oynandı ve Siyah Beyazlılar, aradaki farkı korumayı başardı. Son 10 dakikada farkı çift hanele çıkaran Beşiktaş Sompo Japan, karşılaşmayı 78-65 kazandı.

Beşiktaş Sompo Japan'de Earl Clark, 16 sayıyla maçın en skorer ismi olurken, Josh Adams ve Jon Diebler 14'er sayıyla galibiyete katkıda bulundular. Demir İnşaat Büyükçekmece'de ise Burakcan Yıldızlı, 15 sayıyla mücadele etti.