Fon24_Sag

KARADENİZ FIRTINASI ESTİ

Magazin Pazartesi 11 Haziran 2018 02:00

Karadeniz'li sanatçı Resul Dindar konser vermek için geldiği alış veriş merkezinde izdihama neden oldu.

Karadeniz Fırtınası Esti

Genç sanatçıyı dinlemeye gelen beş bin kişi sanatçının bir süre sahneden inmesine müsaade etmediler. Konser yarım saat daha uzadı. Aşk sizce nasıl tarif edilir diye soran bir muhabire ise şöyle cevap verdi, “Aşk, Karadeniz yaylası gibidir. Gündüzleri sıcak, geceleri soğuk”…

Yoğun bir dinleyici kitlesinin bulunduğu konser mekanına gelen sanatçı yoğun ilgiden oldukça memnundu. 7’den 77’ye her yaştan dinleyicisi bulunan Resul Dindar, Avm’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında sahneye çıktı. Duygusal şarkılardan çok coşturan Karadeniz şarkıları tercih ettiğini belirten sanatçı “Biz arabesk bir milletiz. Duygusal romantik şarkılara bayılıyoruz. Bende konserlerimde söylüyorum. Ama daha çok tempolu şarkıları söylemeyi tercih ediyorum. Dinleyenler daha çok seviyor. Duygusal şarkıları herkes söylüyor zaten iyi ve zıplatan şarkılar her zaman iyidir” dedi.


Geçtiğimiz gülerde annesini bir kaza sonucu kaybeden sanatçı yeni albümü için de hazırlıklarını sürdürüyor. On şarkıyı tamamladığı iki eser daha ekleyerek albümü çıkartacağını söyleyen Resul Dindar, “Önceki albümde Türk sanat müziği söylemiştim. Bu kez çok hareketli Karadeniz havaları olacak. Duygusal şarkılara fazla yer vermek istemiyorum. Annemi kaybettim duygusal şarkılarla dinleyenlere içimdeki acının negatif enerjisini yansıtmak istemem” dedi.

Karadenizli sanatçı konserin bitiminde ise hayranları ile uzun uzun poz verip fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.