"KARADENİZİN SADECE KARİKATÜRİZE YANININ YANSITILMASINDAN RAHATSIZIM"

Magazin Pazar 24 Eylül 2023 04:54

Karadeniz müziğinin sevilen ismi Selçuk Balcı sahne öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"KARADENİZİN SADECE KARİKATÜRİZE YANININ YANSITILMASINDAN RAHATSIZIM"

Karadeniz müziğini herkesin kolay seslendiremeyeceğini söyleyen Balcı " Birçok kişi seslendiriyor ancak şiveyi düzgün kullanmak gerekiyor. Bu konuda Şevval Sam'ı takdir ediyorum. Karadenizli olmadığı halde şarkılara o kadar güzel çalışıyorki... Bence iyi okuyor ve yakışıyor. Fakat dizilerde kullanılan şive ve yapmacık hareketlerden pek hoşnut olmuyorum. Karadenizin sadece karikatürize edilmiş tarafının yansıtılmasını sevmiyorum. Bu son dönemde Kazım Koyuncu, Fuat Saka gibi isimlerle biraz toparlandı, dizilerdeki ağıtlarda buna yardımcı oldu ve karadeniz müziğinin ciddi tarafı da ortaya çıkmış oldu." dedi.

EŞİM EN BÜYÜK DESTEKÇİM

Yeni evlenen ve mutlu olduğunu söyleyen Selçuk Balcı "evlilikte karı koca olmayacaksın arkadaş olacaksın. O zaman daha iyi anlaşıyorsun. Bizde eşimle öyleyiz. O benim en büyük destekçim. Gerçi yoğun konser maratonundan dolayı bu ara biraz hasret çekiyoruz ama her şey yolunda" sözleriyle mutluluğunu ilan etti.

KARADENİZ EZGİLERİYLE RAP FLÖRTÜNE YEŞİL IŞIK

Son dönemde rapçi Halodayı tarafından tekrar gündeme getirilen Azer Bülbül'ün ''Aman Güzel Yavaş Yürü'' şarkısının playlistinde ilk sıralarda olduğunu da dile getiren Balcı, ''Bir dönem rapçi Ozbi ile konuşmuştuk, bizde beraber bir şeyler yapabiliriz diye, lafta kaldı, herhangi birimizden bir adım gelmedi ama neden olmasın?'' sözleriyle de karadeniz ezgileriyle rap müziğin flörtüne yeşil ışık yaktı.

Selçuk Balcı röportaj sonrası sahneye çıkarak sevilen şarkılarının yanı sıra " İşte Gidiyorum "şarkısını seslendirerek Kazım Koyuncu'yu andı.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR